Pixel Heaven 2015!!!

Może nie każdy słyszał o imprezie pt. Pixel Heaven odbywającej się dorocznie od 2013 w stolicy naszego pięknego kraju. Z relatywnie niewielkiej niezależnej imprezki w ciągu dwóch lat PH rozrósł się do wielkości sporego konwentu poświęconego głównie retro-gamingowi 8/16-bit, ale też wszelkim innym przejawom retro-pop-kultury. Nie zapomniano też o komiksach, czy planszówkach. Ponieważ klimatycznie jest nam bardzo po drodze, nic dziwnego, że ZP zapewni Wam medialny coverage tej imprezy.

Edycja 2015 odbędzie się w weekend 18-20 września w Warszawskiej Szkole Filmowej, ul. Gen Zajączka 7. I tym razem na uczestników czekać będzie ponad 100 stanowisk z komputerami i konsolami z epoki, a poza tym automaty arcade, prawdziwe flippery i wynalazki z lat ’80 i ’90 ubiegłego wieku. Odbędą się konkursy i opowieści w ramach Retro Stories z udziałem wyjątkowych gości specjalnych.

Odwiedzający tegoroczny Pixel Heaven będą mogli pograć w gry planszowe, zmierzyć się z innymi uczestnikami w wyścigu w kapsle na torze Red Bulla czy zwiedzić wystawę „Komiksy PRL”. Podobnie jak w poprzednich latach, nie zabraknie Nocy z Demosceną. Odbędzie się konkurs „retrocosplay”, a szczególną podróżą sentymentalną będzie „Giełda Bajtka” – czyli wyjątkowy powrót do czasów niezapomnianych giełd komputerowych z lat ’80 i ’90. Z uwagi na nadchodzącą premierę TFA przygotowana zostanie specjalna strefa Star Wars obfitująca w szereg atrakcji dla fanów Sagi. Natomiast podczas sobotniego afterparty na uczestników czekać będą dobrze zaopatrzone bary, pozytywna atmosfera oraz wyjątkowe koncerty.

Pixel Heaven to także event współczesnych graczy i największy w Polsce festiwal dla niezależnych twórców gier – czyli wystawa twórców PIXEL.EXPO, nagrody PIXEL.AWARDS oraz dwudniowa konferencja DEV.CONNECT.

Informacje o programie i atrakcjach będziemy zapodawać na bieżąco – znajdziecie je też na witrynie imprezy. Tam też możecie wykupić wejściówki (Uwaga! Do końca czerwca taniej!).

Na zachętę zapodajemy sampla edycji zeszłorocznej, gdzie pykając na Amidze czy Komciu można było posłuchać na maksa insiderskich opowieści pionierów rynku i prasy komputerowej w Polsce:

 

Stay tuned.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

1 Komentarz na Pixel Heaven 2015!!!

  1. Będę w nocniku na głowie i bez niego. 🙂

Dodaj komentarz