Besson kręci Valeriana!!!

Pamiętacie „Valeriana”, francuski komiks Pierre’a Christina i Jean-Claude’a Mézières’a, który leciał kiedyś w Komiks Fantastyce, a potem samodzielnie? Francuski Paul W.S. Anderson, czyli Luc Besson postanowił go zekranizować. Tak się tym podjarał, że aż założył sobie Twittera, aby o tym poinformować.

news_valerian02

Konkretnie chodzi o odcinek „Cesarstwo Tysiąca Planet”, a główne role Valeriana i Laurelina zagrają Dane DeHaan (Spider-Man 2) i Cara Delevingne (Paper Towns). Czyli powiało młodością.

news_valerian01

O co chodzi w komiksie? Wg oficjalnego opisu: Valerian i Laurelina, dwójka super agentów z przyszłości badają Syrte, planetę-stolicę systemu 1000 światów. Mają określić, czy Syrte stanowi zagrożenie dla Ziemi – odnajdują dekadenckie, upadające imperium i tajemniczą grupę zamaskowanych postaci, sterujących wszystkim zza kulis. Zatem to samo, co u nas.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

3 Komentarze(y) na Besson kręci Valeriana!!!

  1. Dodajmy, że:
    – Valerian tak w ogóle to najpierw pojawił się w Świecie Młodych (starzy pamiętają ;));
    – teraz ukazują się wydania zbiorcze z wydawnictwa Taurus (lada moment ma wyjść 2. tom).

  2. Hehe, co za koincydencja.
    Parę dni temu właśnie szukałem po necie komiksu ze Świata Młodych, a pamiętałem tylko, że gość uciekał na rowerze i spadł w odchłań jak mu się świat skończył i były też jakieś jego klony.

  3. W Świecie Młodych to był mocno poszatkowany i w gruncie rzeczy nie bardzo było wiadomo o co chodzi (taka PRL-owska metoda omijania praw autorskich), więc ciężko to uznać za debiut.

Dodaj komentarz