Wreszcie polski remake w Hollywood!!!

Po latach przymierzania się do różnych Kilerów fani polskiej kinematografii wreszcie mają powód do zachwytu: Hollywood zrealizuje rimejk rodzimej produkcji!

Pewną niespodzianką jest fakt, że chodzi o serial Jan Serce, który w czasie stanu wojennego przykuwał uwagę milionów Polaków. Przygody sympatycznego warszawskiego kanalarza trzymały w ciągłym napięciu, a pytanie „uda mu się, czy nie uda?” co tydzień nurtowało rodaków.

Jak ten specyficzny PRL-owski koncept ma się przełożyć na amerykańską produkcję? Otóż zamiast serialu Paramount wykupił prawa do filmowej adaptacji Jana Serce, którą ma zająć się ceniony duet Michael Bay i Jerry Bruckheimer. Oczywiście nie obejdzie się bez pewnych zmian.

„Jestem szalenie podekscytowany adaptacją Jan Serce” – mówi reżyser Michael Bay. „Jako wielki koneser kina czechosłowackiego chętnie podejmę wyzwanie przeniesienia go na ekran jako współczesnej superprodukcji. Moim zadaniem jako filmowca jest zachowanie delikatnej równowagi pomiędzy perypetiami sercowymi wrażliwego bohatera, a akcją. Jana Serce traktuję jako najbardziej ambitny projekt w mojej karierze, więc sceny strzelanin i wybuchów postaram się ograniczyć do 40% czasu filmu. Akcja oczywiście będzie przeniesiona do Los Angeles, szukamy jednak scenarzysty, który był kiedyś w Europie, aby fabuła jak najbardziej nawiązywała do tamtejszych egzotycznych realiów.”

Oprócz scenarzysty trwają już poszukiwania odtwórcy głównej roli – w zależności od zmieniającej się koncepcji scenariusza największe szanse mają aktualnie Jeremy Renner lub Ving Rhames.

news_janserce02

Produkcja nie odcina się jednak całkowicie od polskich korzeni. Producentem filmu będzie odtwórca oryginalnej roli, Kazimierz Kaczor, który jako znany gamer będzie też nadzorował produkcję gierkowej wersji filmu na aktualną generację konsol. W kwestii technologii, Jan Serce ma być też flagowym produktem prezentacyjnym dla nowych krzywych telewizorów Samsunga, z którymi Michael Bay ma już dobre doświadczenia promocyjne.

Jeśli film okaże się sukcesem kasowym – w grę wchodzą sequele, a także adaptacja Planety Krawiec.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

2 Komentarze(y) na Wreszcie polski remake w Hollywood!!!

  1. Konkurencja zrobiła podobną prowokację…

Dodaj komentarz