Blomkamp: Alien 3 i 4 do piachu – UPDATE!!!

UPDATE: Komuś udało się pogadać z Blomkampem po wczorajszych rewelacjach – i niestety reżyser stwierdził, że NIE ZAMIERZA ignorować Aliena 3 i 4. Po prostu jego Obcy ma być powiązany z jego ulubionymi odcinkami 1 i 2. Czy to oznacza sklonowanie Hicksa? A może film będzie mid-quelem pomiędzy Aliens i Alien 3?

Neil Blomkamp nakręcił co prawda właśnie Chappie, ale póki co newsy o tamtym filmie są przyćmione przez kolejne rewelacje na temat jego planowanego Obcego.

Czyżby reżyser spełnił wreszcie wieloletnie marzenia fanów na całym świecie wyrzucając do rowu Aliena 3 i 4? Można tak interpretować jego słowa, gdy oznajmia, że jego film będzie bezpośrednią kontynuacją Alien i Aliens. Można zatem z tego dochodzić (podobnie jak z opublikowanych artów), że zignoruje wydarzenia Aliena 3 i Aliena: Resurrection. Ale czy uzna te filmy za niebyłe, czy po prostu nawiąże tonem do pierwszych części, zamiast do udziwnionych kolejnych sequeli? Nie wiadomo. No i co z serią AVP?

Jak stwierdziła sama Sigourney Weaver, film Blomkampa będzie „właściwym zakończeniem” sagi Obcego i historii Ripley. Ciekawe, że nie miała takich refleksji przyjmując role w A3 i A4, ale to inny temat. No i, jak wiemy, „właściwie zakończenia” mają często wiele części

Poniżej wywiad dla SkyNews, gdzie padły te rewelacje. Inne newsy o Obcymtutaj.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

5 Komentarze(y) na Blomkamp: Alien 3 i 4 do piachu – UPDATE!!!

  1. To bardzo interesująca wiadomość. Ciekawie jak ją wytłumaczą fabularnie – skoro Sulaco był całkowicie sprawnym okrętem bojowym z krio-kapsułami. Już widzę oczyma wyobraźni jak przez 30 lat Ripley nawiedzały koszmary i przychodzi do niej kolejny przedstawiciel korporacji, że jest potrzeba w roli konsultanta bo coś się stało na jakiejś koloni i to pewnie ksenomorfy. A Ripley bez chwili namysłu się zgadza. XD

  2. Ja pierdziele ale narobili misz maszu w tej „eljen frenczajs”: Promek nie klei się z filmami AVP i grą z 2010r. bo wymazał Charles’a Weylanda, Aliens Colonial Marines nie klei się z żadnym filmem bo w magicznny sposób ożywił Hicks’a, książki nie kleją się z żadnym filmem i grą bo Newt nie zginęła a Ripley jest cyborgiem. Teraz z kolei bedą kręcić film, który (niespodzianka) znowu zamiecie pod dywan fabułę Alien 3 i 4. FUCK!

  3. @John J Adams To akurat jest najmniejszy problem – tj. A3 i A:R jako sny Ripley. Chodzi mi, jak wytłumaczą, że Ripley w wieku 65 nadal chce tłuc obcych.

    @SnakePlissken AvP to spin-off franczyzy z Obcym (alternatywne uniwersum) wiec nie kłoci się z Prometeuszem który należy do kanonu sagi o Obcym. Gra A:CM to jakieś nieporozumienie. Najmniej z kanonem kłóci się Obcy: Izolacja.

Dodaj komentarz