Alien Blomkampa – dalsze fakty!!!

Wszyscy myśleliśmy, że piorunujący news o niedoszłym Alienie Blomkampa to hit jednego dnia, ale okazuje się, że ta historia ma ciąg dalszy.

Tak się składa, że obecnie zaczynają się eventy PRowe promujące Chappie Blomkampa, w którym gra też Sigourney Weaver – nic dziwnego, że temat Obcego wypłynął w wywiadach.

Reżyser potwierdził zatem, że koncept kolejnego sequela Aliena rozwijał na własną rękę w wolnych chwilach podczas postprodukcji Chappie. Robił to bez wiedzy Foxa, aczkolwiek Weaver była wtajemniczona, a nawet sama sporo do niego wniosła (w pierwszej wersji konceptu nie było Ripley – została ona dodana po sugestii aktorki) . Neil ma też w zapasie dużo więcej artów niż te, które ujawnił, a także sporo notatek scenariuszowych.

Ujawnienie tych prac nieco zaskoczyło Foxa, który jednak się podjarał i może zacząć produkcję choćby jutro, jednak obawy ma… sam Blomkamp, który nieco boi się porywać na Obcego, a poza tym nadal uczulenie na Hollywood po swojej niedoszłej przygodzie z Halo. Dodał, że opracowany przez niego koncept jest mocno samodzielny, nie nawiązując zbyt mocno do poprzednich odcinków (to ciekawe, co tam robi Hicks), a jeśli już by miał się zabrać za film – musiałby mieć od studia całkowicie wolną rękę. Tym niemniej w razie czego chętnie przełożyłby swój pomysł na komiks.

Pozostaje mieć nadzieję, że Neil się jednak przekona i coś z tego wyjdzie. Dawno nie wyszedł żaden dobry Alien.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

2 Komentarze(y) na Alien Blomkampa – dalsze fakty!!!

  1. Fajnie by było. Mam nadzieję, że Fox jednak nie zabije projektu jak to było w przypadku podejścia z Cameronem i Scottem.

  2. Biorąc pod uwagę mu jak (nie)wyszło Elysium i jak rzekomo (nie)wyszedł Chappie, nie nastawiał bym się tak od razu na „dobrego Aliena od Blomkampa”

Dodaj komentarz