SPIDER-MAN W CIVIL WAR MARVELA!!!

No i stało się to, na co wszyscy mieliśmy nadzieję: Sony ogłosiło, że Spider-Man pojawi się w w jednym z kolejnych filmów Marvela, a następnie w swoim własnym reboocie, który wyjdzie 28 lipca 2017. Tak więc szczyt spider-manowy, na który czekaliśmy chyba przyniósł efekty.

Producentem nowego S-M będzie Kevin Feige z Marvela, który najwyraźniej przejmuje stery serii. Oficjalny komunikat nie wspomina Avi Arada, który do tej pory był macherem od Spidera w Sony (wspomina za to Amy Pascal, dobrze nam znaną z koreańskich maili, która z ich powodu straciła właśnie stanowisko wiceprezesa wytwórni). Nie ma też wzmianki o Andrew Garfieldzie, jako że na pewno będzie on wymieniony na nowego aktora. Co ciekawe, kolejne filmy będą nadal produkowane i kontrolowane przez Sony, ale mogą się w nich pojawić postacie z universum filmowego Marvela.

A jaki będzie ten „kolejny film Marvela”, w którym pojawi się Spidey? Chyba bezpiecznie możemy założyć, że będzie to Captain America: Civil War (6 maja 2016), który jest dla niego najbardziej logicznym miejscem. Jestem zresztą przekonany, że Marvel grał na tę wersję wydarzeń i jest już gotowa wersja scenariusza filmu, gdzie Spider-Man odgrywa kluczową rolę. Ewentualne inne tytuły wchodzące w grę przed 28 lipca 2017 to Doctor Strange lub GotG2, które raczej nie są sensowym miejscem dla Spider-Mana.

A co oznacza data premiery kolejnego samodzielnego filmu? Jeśli nowy S-M ma premierę 28 lipca 2017, oznacza to, że prawie wszystkie Marvele poczynając od Thora 3 zostają przesunięte na później. Disney już wydał stosowną erratę:

Thor: Ragnarok – 3 listopada 2017 (wcześniej właśnie 28 lipca 2017)
Black Panther – 6 lipca 2018 (wcześniej 3 listopada 2017)
Captain Marvel – 2 listopada 2018 (wcześniej 6 lipca 2018)
Inhumans – 12 lipca 2019 (wcześniej 2 listopada 2018)

Co ciekawe, nie zmieniono dat premier Avengers: Infinity War. Obie części są nadal planowane na 4 maja 2018 i 3 maja 2019. Czy to oznacza, że Inhumans wpadnie w fazę 3? Co więcej, do tej pory Black Panther miał być wstępem do Avengers 3 – i chyba właśnie odpadła mu ta rola.

No i nasuwa się taka refleksja, że jeśli Spider-Man wbija się tak mocno w ogólny plan Marvela, to chyba raczej jednak nie Sony będzie kontrolować losy tej postaci, wbrew temu co uprzejmie mówi komunikat. Można wręcz odnieść wrażenie, że Sony zostało zredukowane przez Marvela do roli Chińczyków, którzy będą dla nich produkować kolejne Spider-Many nie angażując sił i środków Disneya, jednak pozostając na smyczy. I co się teraz stanie z Venomem i Sinister Six?

I w tej sytuacji oba studia nie mają wiele czasu na znalezienie kolejnego aktora zanim wystartują zdjęcia do Civil War!

Komenty FB

komentarzy

Komercha

2 Komentarze(y) na SPIDER-MAN W CIVIL WAR MARVELA!!!

  1. Duża rzecz, brawa dla Marvela.
    Coraz trudniej być fanbojem DC… 😐

  2. Sony skutecznie mi tę postać obrzydziło, niespieszno mi do oglądania Pająka w kinie. A już na pewno nie jako element MCU.

Dodaj komentarz