Komiksowo

Dziś solidna porcja newsów komiksowych:

 

 

Aquaman

Jak donoszą najnowsze plotki, Jason Momoa podpisał kwity na Aquamana opiewające na cztery filmy, przy czym pierwszy w 2018. Obecnie po Warnerze krążą dwa konkurencyjne scenariusze, oba dość rozdmuchane. Obecnym kandydatem na reżysera jest Jeff Nichols (Mud), aczkolwiek pod uwagę brany jest też Noam Murro (300: Rise of an Empire) – którego lansuje Zack Snyder.

Co więcej, w filmie ma pojawić się Karl Urban, zapewne jako zły kolo.

 

Avengers: Age of Ultron

Wiele osób na całym świecie zastanawia się, kim była babka, która rozbiera się w nowym trailerze Avengers 2. Jak wskazują nowe plotki, może to być niejaka Mantis. Jej zdolności to walenie po ryju i telepatyczny kontakt z myślącymi roślinami. W komiksach weszła w kontakty z Thanosem, Vision, Quicksilverem i Scarlet Witch, więc teoretycznie wszystko pasuje.

news_avengers248

 

Druga zagadka brzmi „Kogo gra Andy Serkis?”. Wychodzi na to, że pewnie będzie to niejaki Ulysses Klaw, który będzie istotną postacią w Black Panther. Natomiast sama postać filmowa to połączenie komiksowego Klawa i jego ojca, Fritza Klaue. Komiksowo postacie te współpracują z wrażym Baronem Von Struckerem, który pojawia się w Avengers 2 jako Thomas Kretschmann.

news_avengers259

 

Do tego zalecamy zestaw okładek i fotosów z Empire:

 

Mamy też bliższy rzut oka na (potencjalnie spoilerowe) zestawy LEGO Avengers:

 

Avengers: Infinity War

Joss Whedon wyznał, że raczej odpuści sobie Avegers 3. Wszystko wskazuje na to, że reżyserami tego dwuczęsciowego dzieła będą znani z Kapitana Ameryki bracia Russo.

 

Batman

Jak wiemy ze spoilerów, affleckowy Batman ma podobno pojawić się w Suicide Squad odpalając swój kolejny samodzielny film. Jak donoszą nowe donosy tenże kolejny film ma bazować na… „The Dark Knight Returns” Franka Millera. Czyli plota znowu powraca.

 

Batman v Superman: Dawn of Justice

Na planie BvS już w listopadzie został zaobserwowany Michael Shannon, czyli Generał Zod z Man of Steel. Czy to oznacza, że Zod odżył? Czy może Lex Luthor zajumał jego ciało i eksperymentuje na nim, aby poznać słabości Supermana? Czy to są spoilery? Czy spoilerem jest…

Spoiler!
…że wskutek aktywacji genu Doomsday przez Luthora Zod zamieni się w Doomsdaya?

news_bvs101

Zobaczymy w kinie (lub w trailerze).

Co ciekawe, w BvS Lois Lane (Amy Adams) spotka Batmana, acz w jednej tylko scenie.

 

Captain America: Civil War

Dowiadujemy się, kogo w CA3 zagra Daniel Bruhl – a mianowicie będzie za niejakiego Barona Zemo, zioma z Hydry:

news_captam303

W filmie pojawi się też ponownie Falcon.

 

Deadpool

Jak twierdzi sam Ryan Reynold, film Deadpool będzie fajny, choć budżet jest niższy, niż się spodziewali.

 

Doctor Strange

Buduje się też obsada Doctora Strange. Oprócz Sherlocka w filmie tym zagra Chiwetel Ejiofor (12 Years a Slave), na razie w nieokreślonej roli. Spekuluje się, że może on być za Ancient One, ewentualnie wrażego Barona Mordo (same Barony w tych Marvelach).

Chiwetel Ejiofor

 

Green Lantern

Tak, tak, dobrze widzicie. Green Lantern not dead. Przynajmniej w mniemaniu Tyrese Gibsona, który rozpoczął twitterową krucjatę promując siebie jako nowego Green Lanterna, mimo że film ma mieć premierę dopiero w 2020. Tym samym dorzuca do pieca plotek, jakoby miałby się pojawić jako GL w Justice League – w tej wersji GL byłby Johnem Stewartem, nie Halem Jordanem, jak w poprzedniej doskonałej ekranizacji.

Jednak czy patatajnia Gibsona cokolwiek oznacza, czy to tylko jego życzeniowe myślenie? Okaże się.

 

Guardians of the Galaxy 2

Sam James Gunn poinformował ogół, że w dwójce GotG nie pojawi się Ronan. Zdziwko.

 

Justice League

Szczęśliwcy, którzy przeczytali scenariusz Justice League relacjonują, że jest on zbyt długi i zawiły dla przeciętnego głąba. Co więcej, osoby nie znające komiksu będą miały problem, żeby się połapać – jest tu serwowana bardzo skomplikowana geneza Brainiaca.

 

Justice League Dark

Aktualnymi członkami JLD wg plotek są: John Constantine, Zatanna, Deadman i Jason Blood a.k.a. Etrigan The Demon:

news_jladark01

 

Suicide Squad

Po krótkiej nadziei, że Ricka Flaga (po odejściu Toma Hardy) zagra Jake Gyllenhaal, wracamy do punktu wyjścia – Jake podziękował za udział w filmie. Przy okazji okazało się, że Hardy odszedł nie tyle ze względów kalendarzowych, co z powodu posiadania zbyt krótkiego czasu ekranowego w aktualnym scenariuszu.

No i kto wchodzi na jego miejsce? Na liście chętnych są Joel Edgerton (Exodus), Jon Bernthal (Fury Ayera), a także… Karl Urban:

news_suicidesquad21

 

Nie zapominajmy też o ojcu Ricka Flaga, którego może zagrać Ed Harris lub Max Martini (Pacific Rim):

news_suicidesquad22

 

W filmie pojawi się podobno też Deathstroke, do którego aktualnie aspirują Joe Manganiello (True Blood) i Jason Clarke (Terminator: Genisys):

news_suicidesquad23

 

Kolejną postacią jest tu generał Sam Lane (ojciec Lois), do którego rzekomo przymierza się Gary Sinise:

news_suicidesquad24

 

Z innnych ciekawostek:
– Joker ponoć ma blizny na całym ciele po swoich bitwach z Batmanem, a także lubi mieszać ludziom w głowach (nie dziwota),
– Batman ma się podobno pojawić tylko w zdjęciach z kamery ochrony w Arkham, więc niekoniecznie musi zagrać go Affleck.

 

Supergirl

I mamy obsadzoną serialową Supergirl. Ostatecznie jest to Melissa Benoist (Glee, Whiplash). Fabuła samego serialu jest przewidywalna: Kara Zor-El ucieka z Kryptona zanim ten wywali i zostaje zaadoptowana na Ziemi przez jakichś Danverów. Kara ukrywa swoje moce do 24 roku życia, kiedy to nieoczekiwane wydarzenia zmuszają ją do ich użycia.

news_supergirl02

 

The Crow

Newsy o nowym Kruku idą na Zakazanej Planecie od zarania dziejów. I chyba jeszcze długo będą iść, bo produkcja wróciła właśnie do punktu wyjścia – Luke Evans wycofał się właśnie z głównej roli w filmie. Evans stracił najwyraźniej cierpliwość po kolejnych opóźnieniach produkcji.

Na pokładzie pozostaje jednak nadal reżyser Corin Hardy, który ostatnio zastąpił na tym stanowisku F. Javiera Gutierreza.

 

The Fantastic Four

Pojawiał się pierwsza oficjalna fota kostiumu z nowego F4 -i zanim pojawił się pierwszy trailer była ona pierwszym dowodem dla wielu niedowiarków, że ten film w ogóle istnieje. Zdjęcie przedstawia Michaela B. Jordana jako Johnny’ego Storma.

Jako komentarz do wczorajszego trailera: film jest rzekomo mocno inspirowany twórczością Cronenberga, zwłaszcza Muchą i Scanners. Co ciekawe, sam trailer (popularnym ostatnio stylem) pojawił się 3 tygodnie przed planowaną premierą.

news_ffour04

 

X-Men: Apocalypse

I obsadzili młodsze wersje X-Menów. A będą to:
– Storm – Alexandra Shipp (Aaliyah: Princess of R&B),
– Jean Grey – Sansa Stark,
– Cyclops – Tye Sheridan (Tree of Life).

news_xmenapo11

Jako bonus: Oscar Isaac oznajmił, że jego kostium Apocalypse będzie kombinacją elementów praktycznych i cyfrowych. Jest to konieczne, gdyż kolo ma moc kontrolowania molekuł swojego ciała!

 

X-Men Serial

Pamiętacie Mutant X, czyli serialowy ersatz X-Menów? Nie? To dobrze. Bo Fox postanowił wsiąść na do komiksowego pociągu serialowego i odpalić właściwy serial X-Men. A w każdym razie „swego rodzaju” X-Men.

Trwają jeszcze ustalenia, ale obecnie projektem zajmują się producenci 24 (i nie tylko) – Evan Katz i Manny Coto. Scenariusz mają napisać Patrick McKay i JD Payne (Star Trek 3). Serial ma być ponoć gotowy na sezon 2016/17.

 

Uffff. I tyle na dziś. Nasze statusy filmów komiksowych – tutaj.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

2 Komentarze(y) na Komiksowo

  1. I znowu te seriale komiksowe… Jak dla mnie wszystkie te arowy, flashe, agents of shit to straszna bida ( poza walking dead które oczywiście jest zajebiste ), tworzone są chyba tylko i wyłącznie dla hard komiksowych nerdów :/

Dodaj komentarz