Komiksowo

Dziś dużo i dobrze. Jedziemy:

 

Avengers: Age of Ultron

Mamy lepszy wgląd w spoilerową zapowiedź zestawów LEGO Avengers:

news_avengers248

 

Avengers: Infinity Wars

Ponownie okazuje się, że Spider-Man może pojawić się w uniwersum filmowym Marvela. A konkretnie jego debiut planowany jest na… Avengers 3, odcinek 1. W filmie ponoć nie pojawi się ŻADEN z dotychczasowych Avengersów (z różnych przyczyn), więc Spider-Man będzie jednym z nowych bohaterów w ekipie.

 

Batman v Superman: Dawn of Justice

Jak donosi choreograf walk w BvS, Guillermo Grispo, pojedynek pomiędzy Batmanem a Supermanem w filmie nie będzie taki jednostronny, jakby się można spodziewać. Otóż Bruce Wayne ma mieć w zanadrzu kilka sztuczek mających zwiększyć jego szanse. Czy widzę mega-zbroję z Batman vs Predator? Albo kryptonitowy bejzbol?

Może odpowie na to trochę koszulka, którą w formie giftu otrzymywali członkowie ekipy filmowej, aczkolwiek jej oficjalność jest pod znakiem zapytania:

news_bvs99

I pierwszy plakat BvS znaleziony w kinie:

news_bvs100

Przy okazji mamy chyba odpowiedź na pytanie „Czy w BvS Lex Luthor będzie łysy?” z niespodziewanej strony. Otóż rzut oka na łeb Jesse Eisenberga (nasz człowiek ze Szczecina, tak BTW) na nowej focie z Now You See Me 2 chyba wszystko wyjaśnia:

news_bvs98

 

Captain America: Civil War

Scenarzysta Stephen McFeely ujawnia kilka szczegółów odnośni kluczowego trzeciego Kapitana Ameryki. Film klimatem ma bardziej przypominać dwójkę niż jedynkę. Ważnym wątkiem będzie też powiązanie Peggy Carter z rodziną Starków (nie tych z Winterfell). Pojawi się też na pewno Black Widow, ale tu chyba nie ma niespodzianek.

McFeely razem z Christopherem Markusem są na etapie czwartego draftu scenariusza.

 

Fables

Pamiętacie serial Fables? Teraz będzie to jednak film. Przy tej okazji dowiadujemy się, że scenarzystką filmu będzie Jane Goldman, która ma na swoim koncie Kick-Ass, X-Men: First Class i Kingsman (czyli zaufana Matthewa Vaughna). Aktualnym reżyserem jest Duńczyk Nikolaj Arcel.

W samym komiksie i filmie chodzi o różne bajki i podania ludowe, które zostają wygnane ze swojej krainy i trafiły do naszej, tworząc diasporę o nazwie Fabletown w Nowym Jorku.

 

Ghost in the Shell

Okazuje się, że Scarlett Johansson w GitS będzie jeszcze starsza, niż się nam wydawało. Otóż premierę filmu ustawiono na 14 kwietnia 2017, czyli za 2,5 roku. Tak odległy termin wynika z ręcznego sterowania karierą Scarlettki, która obecnie jest właściwie etatową pracownicą Disneya i którą Mysza chce nam dawkować w starannie zaplanowanych porcjach.

 

Guardians of the Galaxy 2

Jak donosi internet, w dwójce Guardiansów mamy ponownie spotkać… Kaczora Howarda. Bardzo dobrze.

 

Inhumans

Premiera filmu Inhumans planowana jest na listopad 2018, ale już teraz ich temat zaczyna się pojawiać w Agents of S.H.I.E.L.D., a w nim motyw Terragenezy, a także Daisy Johnson. I już teraz producenci zapowiadają, że ich wątek będzie mocno rozdmuchany w oczekiwaniu na film.

 

Spider-Man

Jak donoszą ostatnie plotki, nie ma mowy o kolejnym Spider-Manie z Andrew Garfieldem, niezależnie od pojawiających się dowodów na istnienie tej produkcji. Wersja na tę chwilę jest taka, że najprędzej Spideya zobaczymy w Avengers 3.

 

Suicide Squad

Lekkko sypie się ustalona już obsada Suicide Squad. Z ekipy wyleciał Tom Hardy (w roli Flaga), któremu praca nad The Revenant zajmie dłużej, niż myślał. Tak więc w jego miejsce wejdzie prawdopodobnie Jake Gyllenhaal, który zna się już z Ayerem z End of Watch.

Dodatkowo mamy poważne spoilery fabularne. Czytać na własną odpowiedzialność:

Spoiler!
Deadshot i Harley Quinn spotykają się podczas akcji, gdy Deadshot zabija kolesia transportowanego do Arkham. Okazuje się, że jest to Joker i Harley Quinn próbuje go uwolnić, jednak oboje zostają złapani i wsadzeni do paki Amandy Waller. Tam spotykają też Boomeranga, który zna już Deadshota jako zabójcę swojego ojca. Joker większość filmu spędza w mamrze Belle Reve, jednak na końcu ucieka. W więzieniu siedzi też jako tło masa innych złych kolesi, np. facio-rekin.

W każdym razie nasza ekipa złych zostaje zmontowana i zmotywowana przez wybuchowe obroże na szyi. Wyruszają aby nie dopuścić do zakupu „broni biologicznej” przez Lexa Luthora od gangu handlarzy ludźmi. Okazuje się, że ta broń to Enchantress – zostaje ona uwolniona przez Squad i zabrana do mamra.

Nadzór nad Waller sprawuje Rick Flag, który na koniec okazuje się zły – i sprzymierzony ze swoim ojcem. Razem chcą przechwycić broń i ludzi Waller. Na koniec Joker wzbudza bunt w więzieniu i większość jego mieszkańców ucieka.

Ciekawe.

No i na deser: Na końcu filmu ma rzekomo pojawić się Batman Afflecka, a także następczyni Gordona – Komisarz Ellen Yindel.

 

The Fantastic Four

Trwa nadal internetowa kampania „F4 to syf” podsycana ostatnimi newsami, że film wymaga sporych dokrętek, aby go odratować. Takowe mają wystartować lada dzień w Luizjanie. Z pomocą filmowi ruszyli Frank Miller i Matthew Vaughn zgodnie twierdząc, że jest spoko. Aczkolwiek pojawiają się też głosy, że jest to bardziej Chronicle 2, niż F4.

Za to trailer mamy zobaczyć już 13 lutego przy okazji Kingsmana.

 

Wonder Woman

Ciekawostka historyczna: Wyszedł na jaw promo art filmu Wonder Woman, który miał być reżyserowany przez Jossa Whedona (jeszcze w czasach Justice League Millera). Zapraszam – wersja szkic i final:

news_wwoman02

news_wwoman01

 

X-Men: Apocalypse

Jak wyjawił sam Kapitan Picard, ani on, ani Gandalf nie pojawią się w nowych X-Menach. Sad panda.

 

 

I to już wszystko! Nasz status filmów komiksowych – tutaj.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

3 Komentarze(y) na Komiksowo

  1. Jak tak dalej pójdzie to w późniejszych filmach z uniwersum Marvela Black Widow będzie musiała uważa, żeby się nie potknąć o zwisające cycuchy.

  2. Chyba tylko ja płaczę po trzecim pająku, co?

Dodaj komentarz