Odyseja 2001 Soderbergha!!!

Jako że Steven Soderbergh już ponoć nie kręci filmów, zajął się ich przerabianiem. Na celownik wziął właśnie 2001: Space Odyssey, którego jest chyba wielkim fanem.

Mimo swojego uwielbienia dla Odysei, postanowił ją nieco ulepszyć skracając do 110 minut (w porównaniu do istniejących wersji 142- i 161-minutowych) i wrzucił całość na swoją stronę WWW. Przy okazji oddaje się tu dywagacjom na temat perfekcji i niedoskonałości transferu Blu-ray i generalnie refleksjom na temat technologii i co by z nią zrobił Stanley Kubrick.

Całość można obejrzeć tutaj. Natomiast nie mniej oryginalną przeróbkę Poszukiwaczy zaginionej Arki Soderbergha zobaczymy tutaj.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

3 Komentarze(y) na Odyseja 2001 Soderbergha!!!

  1. WTF? To jest Odyseja Kosmiczna ten film ma się dłużyć! „Ulepszył” film poprzez wypieprzenie z niego 1/3 scen a teraz może zabierze się za przemalowanie Mona Lisy bo mu się jej nos nie podoba :/

  2. Miałem to szczęście że pierwszy raz w życiu widziałem „Odyseję” w kinie (w zeszłym roku w ramach przeglądu „Arcydzieła Warner Bros”) 🙂 Niesamowite przeżycie.

Dodaj komentarz