Alien Blomkampa??? – UPDATE!!!

UPDATE: Dwa nowe obrazki plus kilka słów wyjaśnienia.

Jak dowiedzieliśmy się z niedawno wydanego „Alien Archive”, Sigourney Weaver cały czas rozważa występ w finalnym filmie Alien, definitywnie zamykającym historię Ripley. To mogło być inspiracją dla Blomkampa, który zaczął we własnym zakresie rozpracowywać projekt takiego filmu, aby zainteresować nim Foxa.

Opublikowane foty to arty zlecone przez niego właśnie w tym celu – jednak najwyraźniej nigdy nie doszło do prezentacji w wytwórni, albo sam reżyser się rozmyślił – w każdym razie uznał projekt za zamknięty i stwierdził, że może projekty spokojnie pokazać w necie.

Neill Blomkamp, znany z District 9 nie ma szczęścia do mainstreamowych tytułów. Najpierw musiał pożegnać się w bólach z filmem Halo (który odbija mu się czkawką do dziś), a teraz jeszcze okazuje się, że chyba koło nosa przeszedł mu kolejny Alien.

Oto bowiem Neill na początek roku postanowił dać na Twittera swoje wspominki z prac nad takowym – załączając kilka concept artów. Widzimy na nich starszą Ripley, jak najbardziej żywego Hicksa, Królówkę Obcych, labolatorium WY i chyba prometeuszowego Inżyniera. Acha, mamy jeszcze Ripley w alienowskim skafandrze. Całość lekko przywodzi na myśl stary scenariusz Aliena 3 autorstwa Williama Gibsona, a obrazki datowane są na marzec 2014.

Czy faktycznie coś takiego planowano? Czy miał to być film sklejający Prometeusza z właściwym kanonem Obcego? Czy Blomkampowi się znowu coś uroiło? Z wpisów na Twitterze wynika, że nie był to chyba oficjalny projekt Foxa, a raczej jego kolejna hobbystyczna samowolka. Żeby było ciekawiej, nie wiadomo, że konto, na którym pojawiły się graficzki w ogóle należy do Blomkampa, więc całość może być fake as shit.

Ale obejrzeć można.

news_alienblom01

news_alienblom02

news_alienblom03

news_alienblom04

news_alienblom05

news_alienblom06

news_alienblom07

news_alienblom08

news_alienblom09

news_alienblom10

Komenty FB

komentarzy

Komercha

3 Komentarze(y) na Alien Blomkampa??? – UPDATE!!!

  1. Dobre. Chociaż zajeżdża photoshopem.

    News przypomina plotę albo stek pobożnych życzeń kogoś „kto chciał ale nie mógł”.

  2. Tak teraz patrzę, że chyba Derelict jest MEGA za mały w stosunku do stojących obok ludzi.
    Natomiast konto Instagramowe jest na pewno Blomkampa, chyba że ktoś zrobił mega wieloletnią mistyfikację

Dodaj komentarz