Komiksowo

Dziś kolejny odcinek Komiksowa, tym razem nasycony poufnymi informacjami Sony Pictures.

 

Agent Carter

Pojawił się fajny retro plakat Agent Carter. Zobaczycie go w swoich lokalnych wypożyczalniach kaset:

news_acarter02

 

Ant-Man

Dali oficjalny synopsis Ant-Mana:

Następna ewolucja Filmowego Uniwersum Marvela przenosi jednego z założycieli Avengers po raz pierwszy na duży ekran w filmie Ant-Man. Zbrojny w zdumiewającą zdolność zmniejszania swoich rozmiarów, ale zwiększania siły, mistrz złodziejstwa Scott Lang musi zaakceptować swojego wewnętrznego bohatera i pomóc mentorowi, doktorowi Hankowi Pymowi, chronić tajemnicę swojego spektakularnego kostiumu Ant-Mana przed nową generacją gargantuicznych zagrożeń. Stając przeciw pozornie niepokonywalnym przeszkodom, Pym i Lang muszą zaplanować i przeprowadzić skok, który ocali świt.

W filmie zagrają:
– Paul Rudd – Scott Lang aka Ant-Man,
– Evangeline Lilly – Hope Van Dyne,
– Corey Stoll – Darren Cross aka Yellowjacket.
A ponadto Bobby Cannavale jako Paxton, Michael Peña jako Luis, Judy Greer jako Maggie, Tip “Ti” Harris jako Dave, David Dastmalchian jako Kurt, Wood Harris jako Gale, Jordi Mollà jako Castillo oraz Michael Douglas jako Hank Pym.

 

Aquaman

Kolejne ciekawe informacje dostarczone przez kumpli Kim Dżong-Una głoszą, że reżyserem Aquamana może być Jeff Nichols, znany do tej pory z niezależnych produkcji, takich jak Take Shelter czy Mud.

 

Avengers: Age of Ultron

Ciekawe spekulacje odnośnie reshootów Avengers: Otóż pojawiła się teoria, że dokrętki mają na celu włączenie do filmu Doctora Strange, którego rola została właśnie obsadzona w osobie Benedicta Cumberbatcha.

Mamy też dobry look na zbroję Iron Mana Mk. XLIII dzięki pamperkowi Hot Toys…

…a także prezentację zestawów LEGO, z których można wywnioskować nieco co do fabuły:

news_avengers230

 

Batman v Superman: Dawn of Justice

Warner szuka nadal odtwórców roli Bruce’a Wayne’a, tym razem w wieku 10 i 12 lat. Dzieciaki muszą znać kung-fu lub inne klepania.

 

Doctor Strange

Po obsadzeniu samego Doctora należy zadać sobie pytanie, kto zagra jego mistrza nazwiskiem The Ancient One. W plotkach powtarzają się niespecjalnie oryginalne nazwiska, takie jak Bill Nighy, Ken Watanabe i Morgan Freeman.

 

Sandman

Nadal nie ma odtwórcy głównej roli w Sandmanie – choć w film ma reżyserować Joseph Gordon-Levitt, raczej nie będzie on za Morfeusza.

Sam Neil Gaiman niechętnie zabiera głos w tej kwestii – jednak ostatnio w wywiadzie stwierdził, że widziałby w tej roli Johnny’ego Deppa, gdyby ten był młodszy. Do głowy przychodzi mu też Benedict Cumberbatch (profesor Gliński Hollywoodu), jednak faworytem pisarza jest na razie Tom Hiddleston.

Czy coś z tego przełoży się na realia? Czy Johnny Depp zmłodnieje? Zobaczymy.

 

Sinister Six

Kolejne wieści wprost z Korei Północnej: Sony chciałoby zatrudnić do Sinister Six Ryana Goslinga. Teoretycznie miałby być za Petera Parkera – natomiast jak się na to zapatruje sam Gosling – nie wiadomo.

 

Spider-Man

Ciekawe developmenty związane nadal z hackiem w Sony. Otóż okazuje się, że krytyczna sytuacja w jakiej PR-owo znalazła się wytwórnia i brak pomysłów na sensowną kontynuację serii Spider-Man może zmusić studio do oddania praw do tej postaci z powrotem Marvelowi. Na takie rozwiązanie naciska ponoć centrala Sony w Japonii, która sugeruje powrót do rozmów nt. koprodukcji i podzielenia się zyskami 60:40 (40 dla Sony) z kolejnych filmów – produkowanych już przez Marvela. Sony odpuściłoby sobie też kontrolę kreatywną nad filmami. Dodajmy, że Sony miało też pomysł, aby po udanym dealu z Marvelem wskrzesić serię rękami Sama Raimi. Innymi kandydatami na reżysera są Brad Bird, Edgar Wright czy James Gunn, choć z drugiej strony Marvel proponuje braci Russo. Raczej nie przewiduje się powrotu Andrew Garfielda, z którym wytwórnia ma różnicę zdań, ale chętnie zatrudniliby Ryana Goslinga (wyżej). Marvel na pewno storpedowałby wszelkie plany odnośnie „żeńskiej” wersji filmu, jak i idiotyzmu o przygodach cioci May. Film produkowany przez Marvela ignorowałby też całkowicie pięć dotychczasowych Spider-Manów Sony.

Do tego dochodzi ciekawostka, że lansowanym w Sony pomysłem na nowy film jest komiksowa fabuła „Kraven’s Last Hunt”, w której niejaki Kraven pokonuje Spider-Mana i przywdziewa jego kostium – co jednak jest za mało, aby być kolejnym Spider-Manem!

Już w styczniu Sony ma swoje spotkanie kryzysowe w sprawie przyszłości serii. Nie byłoby więc dziwne, gdyby zakończyło się ono wspomnianym dealem, który dałby oczywiście możliwość umieszczenia tej postaci w Captain America: Civil War, a tem z kolei w zamian odpaliłby fabułę Sinister Six dla Sony. Co prawda ujawnienie Petera Parkera w Civil War mocno ograniczyłoby możliwości Sony w zakresie ewentualnych kolejnych odcinków sagi, stąd mogą nie być tacy wyrywni do tego rozwiązania. Z drugiej strony Sony widzi możliwość „wymiany” bohaterów pomiędzy tą serią a filmami Marvela, co pozwoliłoby rozruszać kreatywny impas SPE.

 

X-Men

Fox również musi borykać się z zakusami Marvela chcącego odzyskać swoje licencje. Sposobem na zapunktowanie w tej batalii ma być… cross-over X-Men i Fantastic Four. Pozwoliłoby to wytwórni na rozwój takiej kompleksowej sagi, by być „bardziej jak Marvel”. Wszystko to mimo niedawnego oświadczenia Foxa, że XM i FF dzieją się „w odrębnych wszechświatach”.

A skąd to wiemy? Oczywiście z hacku w Sony, gdzie temat ten pojawia się w korespondencji producentów, którzy sugerują zrobienie czegoś podobnego ze Spider-Manem: połączenie głównej serii z filmem „żeńskim”, Venomem i Sinister Six. Ale ten pomysł już chyba nie jest taki aktualny w świetle tego, co powyżej.

 

Uff, fajnie być hackerem – ile się człowiek ciekawostek dowie. A nasz status filmów komiksowych – tutaj.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

3 Komentarze(y) na Komiksowo

  1. od jutra zostaję hakerem i będę wykradał top sikret niusy ekskluzif dla ZP

Dodaj komentarz