Black List 2014!!!

Mija kolejny rok, jest kolejna Black Lista. Jak wiedzą fachowcy i wierni czytelnicy ZP, jest to lista 70 topowych nienakręconych scenariuszy krążących po Hollywood. Część filmów z poprzednich edycji listy doczekała się realizacji, nawet oscarowych (Argo, The King’s Speech, Slumdog Millionaire), część na zawsze pozostaje w otchłaniach szuflad.

 

Oto kilka co bardziej nerdowskich propozycji w tym roku:

Aether (Krysty Wilson-Cairns) – W Londynie bliskiej przyszłości jest rewolucyjna technologia pozwalająca nagrywać dźwięki parę godzin po ich wybrzmieniu. Detektyw Harry Orwell, wynalazca tej technologii uczestniczy w programie dla policji i nagle staje się podjerzanym serii brutalnych morderstw.

Tau (Noga Landau) – Kobieta uwięziona w futurystycznym domu przez przestępcę musi przekabacić komputer sterujący chałupą na swoją stronę.

Echo (Chris MacBride) – Pilot dronów CIA musi borykać się ze swoim zdrowiem psychicznym i odkryć, czy jego żona została podmieniona.

Moonfall (David Weil) – Śledztwo w sprawie morderstwa w kolonii księżycowej.

Bird Box (Eric Heisserer) – Kobieta stara się przeprowadzić swoje dzieci przez świat opanowany przez potwory, których widok wywołuje z miejsca szaleństwo.

Yellowstone Falls (Daniel Kunka) – W postapokalipsiu wilczyca musi chronić swoje szczeniaki przed hordami zmutowanych ludzi.

Possession: A Love Story (Jack Stanley) – Facio żyjący w szczęśliwy małżeństwie odkrywa, że jego stara to demon, który opanował ciało kobiety.

The Shower (Jac Schaeffer) – Dowcipna gra słów: podczas baby shower następuje shower meteorytów, który zamienia ludzi w krwiożerczych obcych.

Celeritas (Kimberly Barrante) – Zaginiony astronauta ląduje na Ziemi 40 lat po starcie, w ogóle nie postarzały. Jego brat bliźniak pomaga mu uciec przed NASA, ale okazuje się, że żaden z braci nie jest tym, za kogo się podaje.

Bismarck (Jared Cowie) – Polowanie na Bismarcka z punktu widzenia brytyjskiego oficera Marynarki. Na faktach.

Morgan (Seth W. Owen) – Konsultant bezpieczeństwa w korporacji zostaje wezwany do odludnego laboratorium, by zdecydować o potencjalnym zagrożeniu ze strony sztucznej istoty.

The Bringing (Brandon Murphey i Philip Murphey) – Prywatny dedektyw prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczego morderstwa w Los Angeles i odkrywa jego nadprzyrodzoną tajemnicę. Na faktach.

The Eden Project (Christina Hodson) – Rasa genetycznie zmodyfikowanych ludzi żyje potajemnie wśród normalnych ludzi i wypowiada im wojnę. Los świata zależy od zbuntowanej syntetyczki imieniem Eve i dziewczyny, która odkrywa, że nie jest do końca człowiekiem.

A Garden at the End of the World (Gary Graham) – W świecie P/A pustelnik próbuje odtworzyć drzewa. Przygarnia dziewczynę uciekającą od złych bojowników, w tym jej ojca.

My Friend Dahmer (Marc Meyers) – Na kanwie komiksu Johna Backderfa, opowiadającego o młodości Jeffreya Dahmera, który w końcu zostaje seryjnym mordercą.

 

Niektóre z tytułów zapowiadają się intrygująco. Jak sprawdziły się stare listy możecie sprawdzić tutaj i tutaj.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

1 Komentarz na Black List 2014!!!

  1. 100 adventure hooks for your RPG!

Dodaj komentarz