Komiksowo

Dziś skromna dawka newsów komiksowych.

 

Global Frequency

Global Frequency to komiks Warrena Ellisa (Red, Transmetropolitan), który opowiada o międzynarodowej organizacji ratowniczej wzywanej do sytuacji beznadziejnych. W jej skład wchodzą eksperci wszech dziedzin: od specjalistów od broni biologicznej po parkourowców, przy czym nie ma tu nikogo z supermocami, a całością dowodzi tajemnicza Miranda Zero. Brzmi beznadziejnie, ale ponoć jest dobre, przy czym każdy z 12 odcinków tworzy inny rysownik.

No i teraz Fox planuje serial na tej podstawie, zlecając produkcję Jerry Bruckheimerowi a także Rockne’owi O’Bannonowi (boskie nazwisko do deklinacji) – znanemu z Farscape. W produkcji uczestniczy też sam Ellis.

Jest to już drugie podejście do serializacji tego komiksu – pierwszy pilot autorstwa Marka Burnetta powstał w 2005 dla WB, jednak nigdy nie poleciał.

news_globfreq01

 

Wanted 2

W wywiadzie związanym z promocją Into the Woods producenci Marc Platt i John DeLuca zostali wypytani o ewentualny sequel Wanted, którym się obaj znajdują. Otóż ponoć jest już scenariusz, ale wymaga on jeszcze nieco dopracownaia. Mark Millar nie jest osobiście zaangażowany w fabułę, choć uczestniczy w produkcji.

 

Wonder Woman

Już oficjalnie: reżyserką WW zostanie Michelle MacLaren. Innymi kandydatkami były Jennifer Kent (The Babadook) i Lesli Linka (Homeland). MacLaren ma na swoim koncie sporo odcinków Game of Thrones, Walking Dead oraz Breaking Bad.

 

X-Men: Apocalypse

Obsadzono głównego złego w nowych X-Menach. Za tytułowego Apocalypse będzie Oscar Isaac, znany widzom z np. z filmu pt. Star Wars: The Force Awakens.

news_xmenapo06

 

I to wszystko na dziś. Zapraszamy też do naszego statusu filmów komiksowych!

Komenty FB

komentarzy

Komercha

1 Komentarz na Komiksowo

  1. Global freq jest mocno średnie. Część historii jest fajna, część po prostu nudna. W serialu jakoś tego za bardzo nie widzę, przynajmniej nie inaczej jak jakiś procedural, w stylu X-Files/Fringe prawdopodobnie wypruty z elementów scifi, których w samym komiksie też za dużo nie było.
    W dodatku w teorii były by tylko dwie centralne postacie, a reszta musiała by się zmieniać co odcinek.

Dodaj komentarz