Komiksowo

Kilka nowości odnośnie ekranizacji komiksów:

 

 

Ant-Man

Sneak peek Marvela, w którym widzimi zarówno Ant-Mana, jak i Avengers 2:

W necie pojawiła się też fota, która teoretycznie ma przedstawiać złego Yellowjacketa (Corey Stoll):

news_antman08

 

Avengers: Age of Ultron

Sneak peek Marvela, w którym widzimy zarówno Avengers 2, jak i Ant-Mana:

 

Batman v Superman: Dawn of Justice

Produkcja BvS przeniosła się z Detroit do Chicago, gdzie kręcono sceny z udziałem Supesa i Lois Lane. Na tę okoliczność jest video i nowe foty:

FOX 32 News Chicago

news_bvs85

news_bvs86

news_bvs87

news_bvs88

news_bvs89

 

Captain America: Civil War

Potwierdza się to, co właściwie było oczywiste: znany z Kapitana Ameryki 2 Frank Grillo oznajmił, że pojawi się w trójce jako Crossbones. Tak w ogóle może wystąpić w kilku kolejnych filmach Marvela, ale szczegóły nie są znane (plotki twierdzą, że ma być głównym złym w Black Pantherze).

Jak wiadomo, Crossbones odgrywa dość istotną rolę w komiksowej Civil War, więc jego obecność n ekranie nie dziwi.

 

Fantastic Four

Doskonałe wiadomości dla fanów Fantastycznej Czwórki. Toby Kabell przy okazji promocji Blu-raya nowej Planety Małp rzucił info w sprawie FF, w której również gra. Otóż okazuje się, że jego postać, znany i lubiany Doctor Doom w filmie naprawdę nazywa się Victor Domashev (a nie Victor von Doom jak w komiksach) i jest… programistą. Takim aspołecznym. I bloguje na necie „I’m Doom”. Tak to jest z tymi Ruskimi.

Kabell ponoć specjalnie wyuczył sobie akcent „amerykańskiego emigranta z Europy wschodniej”. Cieszę się, że nowy FF będzie bardziej osadzony w realiach zamiast tych kosmicznych bredni.

 

Spider-Man

Wczoraj poleciała plota, jakoby Sony w ramach feminizacji licencji Spider-Mana planowało film o Cioci May. Dziś wytwórnia zdementowała tę plotkę, więc nie będę jej nawet opisywał.

 

Suicide Squad

Dwa intrygujące newsy castingowe o Suicide Squad:

Otóż okazuje się, że nowym kandydatem do roli Jokera w Suicide Squad miałby być Jared Leto, laureat Oscara za Dallas Buyers Club, ale znany głównie z Requiem for a Dream, a na co dzień frontman Thirty Seconds to Mars.

Leto wcześniej był już kandydatem na Doctora Strange w Marvelu, a sama postać Jokera nie figuruje w obecnej wersji scenariusza SS (podobnie zresztą jak Harley Quinn), więc jeśli plotka okaże się prawdziwa, potrzebny będzie mały rewrite. Dodajmy, że pierwotnym kandydatem to tej roli był Ryan Gosling, który jednak speniał przed kontraktem na serię filmów.

news_suicidesquad10

Druga nowina dotyczy roli właśnie Harley Quinn. Otóż wbrew wcześniejszym newsom ma ją zagrać nie Cara Delevingne, a Margot Robbie. Jej nazwisko przewijało się w newsach o SS od niemal samego początku, a teraz mamy quasi-potwierdzenie jej udziału. Oznacza to też, że nowa wersja scenariusza musi uwzględnić zarówno ją, jak i Jokera, co może być dość ciekawym wątkiem.

news_suicidesquad11

I na deser: niewykluczone, że w filmie pojawi się też Jon Bernthal znany z Fury Ayera. Zapytany wprost przez fanów na jednym z ostatnich pseudo-Comic Conów czy zagrałaby w Suicide Squad odpowiedział „Nie mogę teraz o tym rozmawiać”. Tak więc może jakaś rola dla niego też się znalazła.

 

Wonder Woman

Zaraz po informacji, że Warner szuka kobiety do reżyserii Wonder Woman, nerd-środowisko żartowało, że pewnie stanie na Lexi Alexander, znanej z Punisher: War Zone, w wolnych chwilach mistrzyni karate i kick-boxningu.

No i okazuje się, że Lexi faktycznie dostała ofertę od Warnera, jednak odmówiła. Tym niemniej poleciła inną panią do tej roboty. Nie wiadomo dokładnie o kogo chodzi, ale teoretycznie mogą to być Kathryn Bigelow, Catherine Hardwicke (Twilight), Mimi Leder, Karyn Kusama (Jennifer’s Body), Michelle MacLaren (Game of Thrones, The Walking Dead) lub Julie Taymor (Across the Universe). Niezbyt kreatywna lista, bo chyba uwzględnia po prostu każdą panią, która coś tam znanego nakręciła.

 

I starczy na dziś. Nasz status filmów komiksowych – tutaj.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

3 Komentarze(y) na Komiksowo

  1. „Kabell ponoć specjalnie wyuczył sobie akcent „amerykańskiego emigranta z Europy wschodniej”.
    Tak, pewnie przygotuje się do roli podobnie jak Mickey Rourke do Iron Mana 2, który po zaraz po wizycie w ruskim więzieniu poleciał do solarium,a potem do fryziera zrobić pasemka 😉

  2. A może WW nakręci Agnieszka Holland?

Dodaj komentarz