Komiksowo

Dziś znowu kilka nowin z dziedziny ekranizacji komiksów.

 

Agent Carter

Pokazał się pierwszy klip o przygodach Agentki Carter:

 

Amazing Spider-Man

Albo to są czyste ploty, albo Sony w temacie Spider-Mana biega jak kurczak z obciętą głową tworząc kolejne chaotyczne koncepcje. Otóż okazuje się, że w kolejnym filmie z cyklu (jakikolwiek by to cykl nie był) rzekomo ma powrócić… Gwen Stacy. Co ciekawe, pomysł ten lansowała w swoim czasie sam Emma Stone, opowiadając w wywiadach o wątku klonowania – miałby ją sklonować jej były profesor z college’u, zwący się The Jackal. I ponoć jest to w komiksie.

W relatywnych newsach, pojawiają się kolejne mgliste informacje o innym kierunku, w którym można by pociągnąć serię, czyli „damskim” Spider-Manie. Projekt roboczo i szowinistycznie nazwany Glass Ceiling miałby obejmować „wszystkie żeńskie postacie ze Spider-Mana”. Czyli kogo? Możemy zacząć wyliczać: cywile Ciocia May, wzmiankowaną Gwen Stacy, MJ, oraz superbohaterki Spider-Girl, Spider-Woman (tak, tak), Firestar, Black Cat i Silver Sable! Może być fajny film.

 

Ant-Man

Z ogłoszeń castingowych za dublerami wynika, że w Ant-Manie pojawi się kolejna marvelowska postać, a mianowicie Agentka Carter.

 

Avengers: Age of Ultron

Rozmowy przy rąbaniu drewna są tematem klipu z Avengers 2 ukazanego podczas ostatniego eventu Marvela:

Ponadto wiemy, że w filmie pojawi się Loki oraz Heimdall.

 

Avengers: Infinity Wars

Jak twierdzi internet, kluczową rolę w dwuczęściowych Avengersach 3 odegra Loki (ponownie). Wynika to głównie z faktu, że jego berło zawiera jeden z Infinity Stones, które, jak wiadomo, są potrzebne do Infinity Gauntlet, która, jak wiadomo, będzie ważnym rekwizytem w tym filmie.

 

Batman v Superman: Dawn of Justice

Paparazzi zrobił zdjęcie z kręcenia sceny na cmentarzu w Smallville:

news_bvs84

 

Daredevil

Drobiazg w temacie serialu Daredevil: niestety nie pojawi się w nim Bullseye, którego pamiętam z kreacji życia Colina Farrella.

 

Deadpool

Wbrew pierwszym założeniom, wcale nie jest pewne, że Deadpoola w nowym filmie zagra Ryan Reynolds (ojej). Co ciekawe, twórca komiksu, Rob Liefeld, oznajmił właśnie, ze jego skromnym zdaniem to jedyny aktor, który do tej roli się nadaje.

 

Doctor Strange

Reżyser Scott Derrickson na Twitterze już spoileruje film, do którego nawet nie ma jeszcze formalnie głównego aktora. Jak wiemy, Doctor Strange nie będzie raczej „originem” postaci, ale coś tam będzie powiedziane, skąd dobry Doktor się wziął.

No i na Twiettrze Derrickson walnął niczym Sikorski poniższy kadr komiksowy. Pochodzi on ponoć z komiksu „Doctor Strange: Into Shamballa” z 1986 – uznanego za fanów DS za jeden z lepszych. W tymże, Doctor odwiedza siedzibę swojego mistrza, Ancient One’a, 20 lat po swoim szkoleniu. Odnajduje dam pozostawiony dla niego artefakt, który zabiera do zbadania na chatę. Podczas badań nawiązuje za jego pośrednictwem kontakt z istotami z wyższego wymiaru, niejakimi Lords of Shamballa. Oferują oni ludzkości wejście w nowy Złoty Wiek – jest jednak cena do zapłacenia…

Czy to oznacza, że film będzie bazował na fabule „Into Shamballa”? Czy chodzi tylko o visual? Hmm?

news_doctorstrange02

 

Gambit

Poszły konkrety o filmie Gambit. Do spisania jego przygód Fox zatrudnił Josha Zetumera (nowy RoboCop), który będzie pracował na treatmencie twórcy komiksu, Chrisa Claremonta. Tytułowego bohatera zagra Channing Tatum – przypomnijmy go, że w pierwszym Wolverine grał go Taylor Kitsch. Pierwsze wejście Gambita może się pojawić już w X-Men: Apocalypse.

 

Supergirl

Z ogłoszeń castingowych można wywnioskować to i owo o serialu Supergirl. Otóż ma się w nim pojawić przybrana siostra Superszmuli – niejaka Alex Danvers. W komiksie ponoć nie przepada ona za mocami Kary, a w wolnych chwilach pracuje dla supertajnej organizacji rządowej.

 

The Crow

Twórca komiksu „Kruk”, James O’Barr w niedawnym wywiadzie zabrał głos na temat kolejnej planowanej ekranizacji. Po pierwsze nie jest to rimejk starego filmu, a nowa adaptacja komiksu. Ponoć ma ona być zbliżona bardziej do stylu Taxi Drivera czy filmów Johna Woo (ciężko mi tu dostrzec punkty wspólne). Podobnie jak w komiksie, nigdy nie poznamy nazwisk Erica i Shelley.

Za to, tak samo jak w pierwowzorze Alexa Proyasa, O’Barr zastrzegł sobie kontrolę twórczą nad soundtrackiem – tu więc możemy spodziewać się podobieństw. Ponoć ma się pojawić parę kawałków, do których za pierwszym razem nie udało się uzyskać praw – Joy Division czy The Cure.

Tu akurat może być w porzo.

 

Wonder Woman

Ciekawostka. Mimo, że Wonder Woman pojawia się w kwiecie wieku w Batman v Superman, jej samodzielny film może odbywać się w latach ’20 (ubiegłego wieku)! Część filmu ma opowiadać o walce o władzę między Amazonkami na Paradise Island. Sytuacja staje na głowie, gdy na wyspie zjawia się… facet (fajnie, twórcy porno-parodii nawet nie będą musieli wiele zmieniać). Do tego kolesia przyłącza się Wonder Woman i wraca z nim do normalnego świata, gdzie korzysta z uroku lat właśnie ’20.

Sequel ma się odbywać w czasie WW2, a trzecia część – współcześnie.

 

 

I tyle na dziś. Zapraszamy też do naszego statusu filmów komiksowych.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

1 Komentarz na Komiksowo

Dodaj komentarz