Komiksowo

Dzisiejszy dzień jest bogaty w newsy komiksowe. Oto ich dalszy ciąg:

 

Agent Carter

Mamy pierwszy spot Agentki Carter:

 

Marvel opublikował też oficjalny synopsis serialu. Jak zwykle nie chce mi się go tłumaczyć mózgiem, więc korzystam z cudów technologii komputerowej.

Lat przed agent Coulson i jego S.H.I.E.L.D. Zespół przysiągł chronić tych, którzy nie mogą bronić się przed zagrożeniami, nie może pojąć, nie było agenta Peggy Carter (Hayley Atwell, Marvel „Captain America: Pierwsze starcie” Marvel „Captain America: Winter Soldier”), którzy zobowiązali się tę samą przysięgę ale mieszkał w innym czasie, gdy kobiety nie zostały uznane za tak mądry i tak trudne, jak ich koledzy.

Ale nikt nie powinien nigdy lekceważyć Peggy.

Jest 1946 i pokój zajmuje Peggy poważny cios, gdy znajdzie się na marginesie, kiedy ludzie wracają do domu z walki za granicą. Praca dla tajnej SRR (naukowa) Rezerwy strategiczne, Peggy znajduje się zatrzymany wykonywania pracy administracyjnej, kiedy wolałaby być z powrotem w tej dziedzinie; oddanie jej ogromne umiejętności do gry i biorąc w dół złych facetów. Ale stara się też poruszać życie jako samotna kobieta w Ameryce, w wyniku utraty miłość swojego życia, Steve Rogers – vel Kapitana Ameryki.

Kiedy stary znajomy Howard Stark (Dominic Cooper, Marvel „Captain America: Pierwsze starcie”) czuje się wrobiony za rozpętanie jego śmiercionośne bronie do wszystkich chętnych do kucyka do góry gotówki, on kontakty Peggy – jedyną osobą, może zaufać – śledzenie się osoby odpowiedzialne, dysponowania bronią i oczyścić swoje imię. On daje jego kamerdynera, Edwin Jarvis (James D’Arcy, „Pan i władca: Na krańcu świata”), być w jej zawołanie, gdy są potrzebne, aby pomóc wspierać ją, gdy bada i śledzi osoby odpowiedzialne za wydanie broń masowego rażenia. Ale Jarvis, który jest stworzeniem z przyzwyczajenia i przykleja się do sztywnej codzienności, będzie musiał dokonać znaczących zmian w życiu, jeśli będzie w stanie utrzymać się z Peggy.

Jeśli złapany dzieje tych tajnych misji dla Starka, Peggy mogą być kierowane za zdrajcę i spędzić resztę swoich dni w więzieniu – lub gorzej. A jak ona sięga głębiej do jej dochodzenia, może ona okazać, że pracuje dla tych, nie są, którzy wydają, a ona może nawet zacząć kwestionować, czy Stark jest tak niewinny, jak twierdzi.

 

Avengers: Age of Ultron

W necie dali taki concept art Ultrona, ponoć oficjalny:

news_avengers224

Przy okazji: po necie krąży ciekawa plotka, jakoby skład Avengers miał się mocno zmienić na koniec filmu. Część postaci może odejść, aby przeżywać własne przygody, a w ich miejsce wejdą kolejni. Poniekąd potwierdził to sam Kevin Feige w niedawnym wywiadzie. Może to mieć też jakiś związek z wydarzeniami Civil War, pewnie pojawią się też zupełnie nowe postacie, dla których powstaną zupełnie nowe solo-filmy.

 

Batman v Superman: Dawn of Justice

Po nieco gwałtownej premierze trailera Avengers, pojawia się pytanie, kiedy Warner odpowie trailerem BvS. Ponoć ma być on dołączony do którejś z listopadowych lub grudniowych filmów kinowych Warnera – np. Hobbita.

Mamy też kilka ciekawostek technicznych odnośnie batmanowej garderoby w tym filmie:

Spoiler!
– Batman używa dwóch kostiumów – standardowego i pancernego,
– Kostium pancerny jest pokryty Kryptonitem i może wystrzeliwać pociski,
– W filmie są dwa różne Batmobile, aczkolwiek jeden może być samolotem,
– Dla miłośników piękna męskiego ciała: Ben Affleck ma ważną scenę, której głównym bohaterem jest jego klata

Plus parę cmentarnych fotek z planu:

news_bvs80

news_bvs81

news_bvs82

news_bvs83

Przy okazji: Christopher Nolan oznajmił, że nie ma już związku z filmami DC i obecnie skupia się na projektach innych niż komiksowe.

 

Doctor Strange

Od paru dni internet oznajmia z całą stanowczością, że zalockowanym kandydatem do roli Doctora jest Benedict Cumberbatch, czyli Sherlock/Khan. Źródła zbliżone do Marvela dementują te plotki, a sam Kevin Feige nie zająknął się na ten temat na wczorajszym evencie – tak więc może jest to prawda, ale nie ma jeszcze nic na papierze.

 

Krypton

„Co za Krypton?” – ktoś się trzeźwo zapyta. Okazuje się, że David S. Goyer (scenarzysta Batmanów i Man of Steel, a także niezliczonych innych filmów komiksowych) zabiera się za serial o Kryptonie.

Nie za bardzo wiadomo, o co ma w nim chodzić, ale akcja ma się odbywać na tytułowej planecie w okresie poprzedzającym jej pierdyknięcie. Wśród plotek pojawiają się takie motywy jak „House of El,” Brainiac, kult końca świata, smoki i inne atrakcje.

 

Suicide Squad

David Ayer ma poważny plan włączenia do obsady Suicide Squad Jesse Eisenberga – oczywiście jako Lexa Luthora. Trwają rokowania w tym temacie i wszystko zależy głównie od kalendarza Jessego, a także tego jak bardzo chce on się zaangażować w karierę komiksową.

Natomiast udało się chyba znaleźć Harley Quinn do obsady – a ma nią być niejaka Cara Delevingne (aczkolwiek sama postać HQ nie znalazła się w podanym składzie ekipy – a głównym tropem jest tu Instagram autorki):

news_suicidesquad09

Dress up time!!

Фото опубликовано Cara Delevingne (@caradelevingne) в

 

The Crow

I kolejny raz startuje reboot Kruka. Tym razem ogłoszono, że produkcja wystartuje na wiosnę przyszłego roku. Głównym kandydatem na głównego jest ponoć Luke Evans.

 

Wonder Woman

Trwają poszukiwania reżysera Wonder Woman. A konkretnie reżyserzycy, gdyż Warner uznał, że film powinna robić kobita. Na razie konkretów brak.

 

X-Men Apocalypse

Z jakiegoś powodu internet strasznie ekscytuje się faktem, że w kolejnych X-menach powróci Quicksilver, co więcej, w kolejnej slo-mo scence.

Przy okazji: którego Quicksilvera wolicie?

news_avengers223

 

Starczy na dziś. Zapraszamy do naszego statusu filmów komiksowych.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

4 Komentarze(y) na Komiksowo

  1. A już myślałem, że z tym Krukiem już sobie dali spokój…

    Kto pamięta plotę z poprzedniego podejścia, że ma grać Van Damme?

  2. „Warner uznał, że film powinna robić kobita.”

    Ah, ta poprawność polityczna…

    • Może być ciekawie. Jakkolwiek niepoprawnie by to zabrzmiało, dziewczęta robią jednak zupełnie inne filmy niż chłopcy… 🙂

    • Zwiastuję femi-genderystyczną monodramę, gdzie status WW będzie tylko pretekstem, by poużywać sobie po szowinistycznym świecie amerykańskich superbohaterów ;]

Dodaj komentarz