Komiksowo

I znowu cośrodowe nowinki komiksowo-filmowe:

 

Avengers: Age of Ultron

Na necie ujawniła się graficzka promocyjna od pamperków Hot Toys, która wskazuje, iż w Avengers 2 pojawi się Hulkbuster:

news_avengers220

Z kronikarskiego obowiązku przytoczę jeszcze popularny news, który podawali nawet w radio: film będzie miał więcej ujęć efektowych, niż jakikolwiek inny film Marvela – ponad 3000. Całe szczęście, bo pierwsi Avengersi byli strasznie ascetyczni.

I przy okazji: trailer Avengers 2 poleci w telewizorze razem z Agents of S.H.I.E.L.D. w najbliższy wtorek.

 

Batman v Superman: Dawn of Justice

Duży news z planu BvS:

Spoiler!
Otóż okazuje się, że w filmie pojawi się Robin… ale w wersji żeńskiej. Gender max.

Meldunki w zeszłym tygodniu donosiły, że na planie filmu w Detroit pojawiła się Jena Malone (Hunger Games: Catching Fire, Sucker Punch Snydera). Natomiast teraz jeden ze statystów wyjawił w lokalnej telewizji, że w filmie pojawia się Robin właśnie w wersji damskiej, więc łatwo dodać dwa i dwa. Mimo, że kolo wystąpił anonimowo, już pewnie ściga go inkasent Warnera, aby wyciągnąć karę umowną 5 mln $. Okazuje się, że postać Robina (albo postać Robin?) została dopisana do scenariusza stosunkowo niedawno. Więcej tu:

A sama pani ogólnie wygląda tak:

news_bvs71

Z tym, że teraz wygląda tak, co by pasowało do wersji Franka Mileera z Dark Knight Returns:

Wczytywanie

Drastic times call for drastic measures.

Zobacz w Instagramie

Przy okazji kabel opowiedział o kręconej właśnie scenie w Art Museum na campusie Michigan State University. Muzeum gra ponoć bibliotekę – Metropolis Central Library, która właśnie się otwiera po zniszczeniach z Man of Steel. Odbudowę ufundował LexCorp pod hasłem „Intellect is man’s biggest strength”, co ma być przytykiem do Supermana. Uroczystość ściąga wielu celebrytów, w tym Bruce’a Wayne’a, a kończy się bijatyką/bitwą pomiędzy nim a Luthorem.

I kolejna ploteczka: australijski aktor Callan Mulvey (300: Rise of an Empire, Captain America: The Winter Soldier) ma być niby za… Jokera. On z kolei wygląda tak:

"Guardians of the Galaxy" Los Angeles Premiere - Arrivals

I na koniec kilka ciekawych fot z innego planu BvS – w Meksyku (Nowym). Okazuje się, że budują tam jakieś gargantuiczne sety, które prawdopodobnie są ojczyzną Wonder Woman, wyspą Themyscira. Inna popularna wersja to podwodne budowle Aquamana.

Poniżej film z lokalnej telewizji, screeny z niego i komiksowa Themyscira:

news_bvs71

news_bvs72

news_bvs73

news_bvs74

news_bvs75

 

Doctor Strange

Kolejna „finalna” lista kandydatów do roli Dra Strange: Oprócz znanych już Jareda Leto i Oscara Isaaca, dołączyli Justin Theroux i ponoć Ryan Gosling, który chyba jest rozchwytywany. Jednak ponoć realnymi kandydatami są Colin Farrell, Keanu Reeves i Benedict Cumberbatch. Najwyraźniej wypadł Tom Hardy.

 

Guardians of the Galaxy

Ciekawostka: Awesome Mix z GotG ukaże się do kupienia – na kasecie rzecz jasna. Premiera 17 listopada, a dostępna będzie tylko do końca roku. Wkładka z utworami ma być ponoć wypisana ręcznie, aczkolwiek nie wiadomo, czy drukarką, czy chińskimi rękami. Pomyślano też o młodzieży – do kasety dołączona będzie wersja cyfrowa.

Poniżej tracklista i zdjęcie:

1. Blue Swede – “Hooked on a Feeling”
2. Raspberries – “Go All the Way”
3. Norman Greenbaum – “Spirit in the Sky”
4. David Bowie – “Moonage Daydream”
5. Elvin Bishop – “Fooled Around and Fell in Love”
6. 10cc – “I’m Not in Love”
7. Jackson 5 – “I Want You Back”
8. Redbone – “Come and Get Your Love”
9. The Runaways – “Cherry Bomb”
10. Rupert Holmes – “Escape (the Pina Colada Song)”
11. The Five Stairsteps – “O-O-H Child”
12. Marvin Gaye/Tammi Terrell – “Ain’t No Mountain High Enough”

news_gotg10

 

Guardians of the Galaxy 2

James Gunn był uprzejmy powiedzieć też parę słów na temat sequela GOTG. Wiemy, że wróci cała piątka głównych bohaterów – w tej samej obsadzie. Dodatkowo w teamie mogą pojawić się nowe postacie, ale to oczywiście tajemnica.

 

Justice League

Różne ploteczki o dwóch częściach Justice League:
– w końcówce BvS ma się ujawnić Brainiac, który będzie złym w pierwszej części JLA
– z kolei w końcówce JLA1 ma się ujawnić Darkseid, który ma być złym w dwójce, jako bonus pojawi się nowy Green Lantern
– niestety nie wiadomo, kto ujawni się w końcówce JLA2.

 

Sandman

Wiele osób było zdziwionych brakiem Sandmana na liście najbliższych filmów DC ogłoszonej właśnie przez Warnera. Jednak jak wyjaśnił sam Neil Gaiman, nic dziwnego: Sandman podpada pod filmy Vertigo, a nie pod DC (z tego samego powodu w komunikacie Warnera nie było słowa o Dark Universe). Ponoć data premiery Sandmana ma być zatem ogłoszona niezależnie, a wszystko wskazuje na to, że zawierać będzie cyfry 2016.

 

Suicide Squad

Film Suicide Squad pojawił się niedawno znikąd, ale jego produkcja leci pełną parą: jest już reżyser, a także konkretne oferty pracy dla aktorów takich jak Will Smith, Tom Hardy i Margot Robbie (ta, co miała być w Ghost in the Shell), a także Ryan Gosling (który też ma podobno propozycję na Doctora Strange od Marvela – patrz wyżej).

Na razie jest to plota i niby wszystko jest z nią OK, poza tym że Warner proponuję kolejną rolę komiksową Tomowi Hardy (Bane). No ale mieliśmy już Ryana Reynolds w dwóch rolach, więc może to prawda.

A przy okazji promocji Fury David Ayer powiedział to i owo o Suicide Squad. W skrócie oznajmił, że dla niego będzie to „Parszywa Dwunastka z super-złymi”.

 

X-Men: Apocalypse

Oprócz Suicide Squad i Doctora Strange, Tom Hardy najwyraźniej dostał kolejną propozycję komiksowej roli, a mianowicie głównego złego w kolejnych X-Menach. Może to być egipski koleżka o imieniu właśnie Apocalypse, którego widzieliśmy w finale Days of Future Past (którego raczej nie zagra ponownie ten sam aktor – Brendan Pedder).

Tak więc rola Bane’a zrobiła z Hardy’ego pożadane nazwisko w każdej wytwórni, która kręci cokolwiek komiksowego – pytanie, na ile ma to sens.

 

 

Ha! I tym oto newsem nagle kończymy. Natomiast nasz status filmów komiksowych jest tutaj.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz