Komiksowo

Dziś całkiem słuszna porcja informacji filmowo-komiksowych:
Agents of S.H.I.E.L.D.

Oto nowy klip i galeria postaciów z S.H.I.E.L.D.a:

 

Ant-Man

Do obsady Człowieka-Mrówki dołączył Martin Donovan (Weeds, Insomnia), w super tajemnej, acz „piwotalnej” (TM Marek Belka) roli.

 

I kolejny breaking news: jeden ze statystów dał na net swoje zdjęcie w czapce, dzięki czemu znamy logo Pym Technologies:

news_antman20

 

Arrow

Pierwszy klip z nowego sezonu Arrow:

 

Avengers 3

Jak podają nieoficjalne źródła w Marvelu, Avengers 2 może być ostatnim występem tej ekipy w obecnym kształcie, natomiast w trójce możemy zobaczyć zupełnie nowy skład Avengersów.

Jest tu kilka argumentów: kontrakty niektórych aktorów do czasu A3 dobiegną końca, a sam Marvel pewnie chciałby odświeżyć swoją filmową trzódkę superbohaterów. Jednak poza tym kluczowym czynnikiem, w decyzji o dużych zmianach w Fazie 3 zagrał sukces Guardians of the Galaxy, który pokazał, że również postacie z drugiego szeregu Marvela sprawdzają się kasowo. No i zawsze możemy zostawić „starych” Avengersów na triumfalny powrót w super-epicznym finale Fazy 3 – do którego wstępem ma być właśnie A3.

No a kto miałby figurować na nowej liście Avengers? Narzucające się nazwiska to Ant-Man, Doctor Strange, Ms. Marvel i pewnie ktoś z GotG. Albo jeszcze ktoś zupełnie inny.

 

Constantine

Premiera Constantine już 24 października, więc mamy nasilenie kampanii promocyjnej. Poniżej cztery promo videa, plakat i wysyp fotek.

news_constantine02

 

 

Daredevil

Hej, patrzcie! Znamy logo serialu Daredevil!

news_daredevil06

 

Doctor Strange

Okazuje się, że po miesiącach negocjacji i prawie-ogłoszeniu-na-Comic-Conie Joaquin Phoenix jednak odpadł z roli Doctora Strange.

Co więcej, okazuje się również, że rzucona w zeszłym tygodniu plota jakoby głównym kandydatem był obecnie Ethan Hawke jest wyssana z sufitu. Niewykluczone jednak, że na placu boju zostali jeszcze inni kandydaci: Jared Leto, Benedict Cumberbatch i Tom Hardy.

Ciekawe, że cała sprawa jest kolejnym objawem zmęczenia materiału u Marvela, który po latach łatwych (?) sukcesów zaczyna mieć problemy albo z reżyserami (Ant-Man), albo z kandydatami do ról komiksowych.

 

Deadpool

Producent/scenarzysta X-Menów, Simon Kinberg, ponownie zabrał głos, tym razem w sprawie Deadpoola. Potwierdził mianowicie, że planowany film będzie wpisywał się w filmowe universum X-Men.

 

Gotham

Kolejny ważny koleżka w obsadzie: Będzie to Nicholas D’Agosto (Masters Of Sex) jako Harvey Dent/Two Face. Pojawi się już w tym sezonie, a na stałe zagości w sezonie drugim.

news_gotham12

 

Iron Man 4

Ten tydzień przyniósł serię plotek o Iron Manie 4, za które wszystkie odpowiada długi ozór Roberta Downeya Jr. Do tej pory status był taki, że aktor nie miał zamiaru brać się już za IM4 (choć pewnie sam Marvel go na to mocno namawia). Teraz nagle jednak przyznał że, jego udział w Avengers 3 jest pewny, natomiast Iron Man 4 jest możliwy.

Parę dni później oznajmił, że chętnie zagra w czwórce IM, o ile wyreżyseruje go jego kumpel Mel Gibson. Rzucony luźno żart nagle stał się w necie pełnoprawnym newsem.

Z kolei wczoraj w telewizorze najpierw stwierdził, że jest w trakcie negocjacji z Marvelem, ale ostatecznie przyznał, że IM4 jest faktycznie w planach. Zaraz potem wziął udział w AMA na Reddit-cie, w którym obwieścił, że Marvel musi oficjalnie ogłosić swoje plany – bardziej prędzej niż później – i wtedy wszystko będzie wiadomo.

Nie minęło parę godzin, a RDJ ponownie udał się do telewizora i tym razem uznał, że na razie nie ma planów ani scenariusza w sprawie Iron Mana 4. Król konkretu.

 

Spider-Man

Dalszy ciąg plotek na temat cross-overa Spider-Mana z Avengersami. Okazuje się, że niby trwają rozmowy na ten temat pomiędzy Sony a Marvelem, zwłaszcza w świetle podanych wyżej rewelacji nt. Avengers 3. Jakby nie było, Sony generalnie mocno się zastanawia nad tym, jak pociągnąć swoją podupadającą markę filmów – tak więc teoretycznie faktycznie mogłoby „wypożyczyć” Spideya do produkcji Marvela.

W tym samym tonie leci kolejna plota: Sony rozważa też ponoć „miękki reboot” Spider-Mana wprowadzając nowego aktora w filmie Sinister Six. Nasz heros teoretycznie miałby współpracować ze złymi celem pokonania jakiegoś mega-wroga.

Tak czy inaczej przyszłość serii S-M stoi pod znakiem zapytania – ponoć do tego stopnia, że nawet rozważa się skasowanie filmu Venom. Osobiście jednak nie chce mi się wierzyć, aby Sony tak definitywnie chciała się pożegnać ze swoją sztandarową serią, która kosi miliony – może ostatnio trochę mniejsze, ale nadal miliony.

 

The Flash

Kilka luźnych promo-kawałków w ramach dzisiejszej premiery Flesza:

 

I dodatkowo foty Wentwortha Millera jako niejakiego Captaina Cold:

news_flash13

news_flash14

 

X-Men: Apocalypse

Wzmiankowany już dziś Simon Kinberg dalej nawija o X-Menach w ramach promocji Blu-raya z ostatnim odcinkiem. Tym razem twierdzi, że Apocalypse zamyka co prawda trylogię o młodszych wersjach naszych herosów, co nie oznacza, że nie pojawią się oni w kolejnych filmach. W Apocalypse natomiast możemy się spodziewać nie tylko kontynuowania wątku przyjaźni Xaviera i Magneto, ale także związku Mystique-Beast.

Żeby było ciekawiej, poszła też plota, że Fox zamierza dołożyć się do rosnącego ogródka seriali komiksowych – a konkretnie w postaci serialu X-Menowego. Szczegóły znane na razie nie są.

 

No i tyle. Statusy komiksowe – tutaj.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

2 Komentarze(y) na Komiksowo

  1. ja tam dobrze wiedzę w obsadzie Agentów S.H.I.E.L.D. Kylego MacLachlana?

Dodaj komentarz