Komiksowo

Dziś znowu bogata paczka newsów filmowo-komiksowych.

 

 

Agent Carter

Buduje się obsada Agentki Carter. Wiemy już, że w serialu zagra niejaki Shea Whigham znany z Boardwalk Empire, a będzie za szefa SSE, Rogera Dooleya (w kanonie później znany jako funkcjonariusz S.H.I.E.L.D).

 

Agents of S.H.I.E.L.D.

Wirtualny plakacik agentury:

news_shield07

 

Ant-Man

Evangeline Lilly dała na Instagrama fotę, chyba dość wrażliwą, bo już ją usunęli. W każdym razie z podpisu wynika, że T.I. Harris i David Dastmalchian graja w filmie złych. Wow, scoop.

news_antman19

 

Arrow

Gwiazda jednoodcinkowej serii o Supermanie, Brandon Routh, potwierdził, że pojawi się w Arrow jako niejaki Ray Palmer aka The Atom, który będzie dość regularną postacią w nowym sezonie.

news_arrow01

 

Batman v Superman: Dawn of Justice

I kolejne video z rajdu Batmobila ulicami Detroit:

Plus kilka ciekawych (?) informacji nt. Aquamana, który w tymże filmie będzie grany przez samego Jasona Momoę: Po pierwsze koleś ma być cool wydziaranym surferem. Po drugie okazuje się, że Aquaman wystąpił już (poza kadrem) w Man of Steel – to on wysłał wieloryby, które wyciągnęły Supermana z wody po eksplozji platformy wiertniczej.

 

Captain America 3

We wczorajszym wywiadzie Jeremy Renner kolejny raz odgrzał temat swojej obecności w Kapitanie 3, sugerując, że jednak się tam pojawi. Przy okazji zaznaczył, że nie ma ciśnienia na samodzielny film o Hawkeye’u. Świat odetchnął.

 

Deadpool

Nadszedł czas, by ochłonąć po radosnym dla wielu newsie o filmie Deadpool. Jak potwierdził sam twórca postaci, Rob Liefeld, „wycieknięty film” miał kluczowe znaczenie dla decyzji Foxa. Nie zmienia to faktu, że zapadła już właściwie definitywna decyzja, że film będzie miał certyfikat PG-13, a nie R (jak postulował testowy klip). Wpływ na to miały niespecjalne wyniki R-filmów komiksowych, takich jak Kick-Ass 2 czy Sin City 2.

PG-13 było ponoć warunkiem Foxa i teraz Tim Miller (ten od klipu), o ile w ogóle będzie docelowym reżyserem, będzie musiał wcisnąć tu tyle hardkoru, ile się da. Ale nie rozpaczajmy: skoro w filmach PG-13 można już pokazywać faka, to faktycznie sporo można. Nie zmienia do faktu, że istniejący scenariusz musiał zostać zaadaptowany do tego wymogu.

 

Doctor Strange

Dali datę premiery Doctora Strange, a wynosi ona 8 lipca 2016. Aby to się udało, produkcja ma startować tej jesieni w Pinewood, a same zdjęcia w maju 2015, co już zresztą meldowaliśmy. Mimo, że jest już scenariusz i reżyser (Scott Derrickson), nadal nie ma odtwórcy głównej roli.

Co dodatkowo ciekawe, okazuje się, że Marvel zarejestrował dwie domeny, mogące mieć związek z Doctorem, a mianowicie LevitationCloak.com i SorcerorSupreme.net. Ten pierwszy adres może nawiązać do ponoć słynnej peleryny tego bohatera.

 

Gotham

Serial dopiero co zaczął lecieć, a już mamy promo drugiego odcinka:

 

Guardians of the Galaxy

Internet nadal odgrzewa temat GotG, zapewne w oczekiwaniu na powtórne jego przyjście na Blu-rayu. Tym razem Marvel opublikował nieco concept artów niejakiego Richarda Andersona ukazujących alternatywne wizje muzeum Collectora. Niektóre niezłe:

 

Silk

Nie chodzi raczej o film Silk, co o samą postać. Okazuje się, że Marvel zarejestrował jako znak towarowy imię tej raczej mało znanej laski ze Spider-Mana. Snując daleko idące przypuszczenie, może to mieć związek z ostatnio postulowaną feminizacją kina komiksowego – i Silk może pojawić się np. w kolejnym Spider-Manie.

W skrócie jest to laska imieniem Cindy Moon (czyli chyba aktorka dla dorosłych), którą ugryzł ten sam radioaktywny pająk, co Petera Parkera. Dostała ona zatem podobnych, ale nico innych mocy niż Spider-Man – jest szybsza, ma lepszy zmysł pająka, ale nie jest tak silna.

news_silk01

 

Supergirl

Nie film kinowy, ale serial ma być nową adaptacją Supergirl. CBS zlecił przygotowanie projektu sprawdzonej ekipie: Gregowi Berlanti (Green Lantern, Arrow, The Flash) i Ali Adler (Chuck).

Serial, o ile dojdzie do skutku, ma opowiadać o przygodach Kary Zor-El, która zwiała z Kryptona na Ziemię, zanim tenże pierdyknął. Po latach ukrywania swych mocy, teraz w wieku wiosen 24 postanawia zrobić z nich użytek. Czyli mega konkret.

 

X-Men: Apocalypse

Ważne newsy w temacie nowych X-Menów. Po pierwsze wiadomo już oficjalnie, że reżyserem filmu będzie Bryan Singer – a jego zaangażowanie stało pod znakiem zapytania z uwagi na pewien skandal obyczajowy, który przemilczmy. W każdym razie udało się wszystko załatwić i Bryan znowu wkracza do akcji, tym razem filmowej.

Scenariusz ponownie napisze Simon Kinberg (na podstawie scripmentu autorstwa Singera oraz scenarzystów X2 – Mike’a Dougherty i Dana Harrisa), znany już z The Last Stand i Days of Future Past. Sam film ma odbywać się w latach ’80 i zapewne pojawi się w nim tylko młodsza wersja obsady znana z First Class. Jak się okazuje, zmiana linii czasowej spowodowała pojawienie się nowego potężnego, acz starożytnego wroga. Przeciw niemu stają Charles Xavier, Magneto, Mystique, Wolverine, Beast, a także nowo-obsadzeni: Cyclops, Storm, Jean Grey i inni X-Meni. Raczej nie należy się spodziewać powrotu Tima Pococka, który zagrał młodego Cyclopsa w pierwszym Wolverine.

 

X-Men: Days of Future Past

Skoro już mowa o starych X-Menach, przytoczmy te intrygujące outtakes z poprzedniego odcinka:

 

 

Ufff – to tyle. Status filmów komiksowych jak zwykle tutaj.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

2 Komentarze(y) na Komiksowo

  1. Kick-Ass 2 i Sin City 2 nie sprzedały się słabo z powodu PG-13, tylko dlatego, że to gówniane filmy 😉

    BTW boję się Prometeusza 2 🙁 To może być bolesne.

Dodaj komentarz