Komiksowo

Dziś znowu nieco ze świata filmowych i telewizyjnych wersji komiksów.

 

Agent Carter

Serial o Agentce Carter dopiero się urodził, a już zbiera obsadę. Zagrają w nim:
– Michael Murray jako agent SSR Jack Thompson,
– Enver Gjokaj jako agent Daniel Sousa,
– Dominic Cooper jako Howard Stark (czyli powrót do jego roli z CA:TFA).

 

Agents of S.H.I.E.L.D.

Pojawiły się pierwsze TV spoty sezonu 2 Agentów, a także ciekawy billboard (u nas w USA):

news_shield04

 

Arrow

Przemoc i miłość w spocie nowego sezonu Arrowa:

 

Avengers: Age of Ultron

Ciekawe ploty w temacie Avengers 2, a dotyczące składu tytułowej ekipy. Ktoś ponoć ma dojście do wczesnej wersji scenariusza filmu i obwieścił światu, jak ten skład może się zmienić.

Spoiler!
Otóż ponoć w filmie Kapitan Ameryka zbiera nowy team – składający się ze starych i nowych pysków. Jedną z nowych kandydatek jest ponoć Ms. Marvel aka Captain Marvel, choć nie wiadomo jeszcze, czy raczej nie zostawią jej na razie na jej własny film (albo np. CA3). Tak czy inaczej, pani ma gotową małą scenę w A2, która może być nakręcona albo nie, a nawet jeśli będzie nakręcona – może trafić do innego filmu.

news_avengers216

 

Batman v Superman: Dawn of Justice

Mamy nowe foty z planu BvS.

(Chyba stand-in) Henry’ego Cavilla w cywilu jako Clark Kent:

news_bvs43

 

Jesse Eisenberga jako Lexa Luthora – niestety z ręcznikiem na głowie, więc uczesanie nieznane:

news_bvs44

 

I ciekawa fota knajpy Hygrade Deli, zamienionej do filmu w Ralli’s Diner. Jak wynika z lore Supermana (story „Metropolis 900 Mi”), w knajpie tej miał miejsce pewien epizod z życia Lexa Luthora, gdzie złożył on kelnerce propozycję: bańka dolców w zamian za to, że zamieszkasz ze mną na miesiąc. Laska odmówiła, natomiast Lex w zamian postanowił zrobić jej wodę z mózgu i na poczekaniu doprowadzić ją do załamania psychicznego. Po czym dał jej 10 minut na decyzję…i odjechał zanim czas dobiegł końca. Sweet.

Czy ten mindfuck pojawi się w filmie – nie wiadomo, natomiast nawiązanie jest:

news_bvs45

 

Ponadto w necie pojawiła się ciekawa plota: Ponoć Warner wydał jasne wytyczne dla wszelkich filmów DC w produkcji (w tym oczywiście BvS). Wytyczne te mówią, że w filmach nie może być „żadnych żartów”. Jeśli to prawda, to Warner najwyraźniej postanowił się odróżnić od często lekkich i kolorowych produkcji Marvela i popaść w popularny „mrok”. Z drugiej strony może to być pokłosie Green Lanterna, który próbował być zabawny i wiadomo, co z tego wyszło.

 

Black Panther

Zabawne, że Stan Lee niechcący potwierdził produkcję filmu Black Panther, który dotąd był tylko w niesprecyzowanych planach. Na Fan Expo Canada podczas panelu rzucił, że aktualnie trwają prace nad Ant-Manem, Doctorem Strange i właśnie Black Panther (a także nad innymi tytułami, o których nie może na razie powiedzieć).

Oczywiście można wątpić, ile de facto Stan Lee wie o pracach Marvel Studios, ale tak czy inaczej – zostało chlapnięte i konkret jest.

 

Captain America 3

Mimo, że jeszcze mamy parę innych marvelowskich filmów przed CA3, bracia Russo już mocno pracują nad tymże tytułem i coś tam ujawniają. Po pierwsze zdementowali rewelacje Jeremy’ego Rennera jakoby miałby się on pojawić w trzecim odcinku Kapitana. Russo dyplomatycznie oznajmili, że podobnie jak w przypadku CA2, mają przygotowane różne wersje fabuły z różnymi Avengersami na wypadek niedostępności konkretnych aktorów.

Co ciekawe, reżyserzy nie wykluczają powrotu Red Skulla, prawie na pewno zobaczymy też znowu Winter Soldiera. Z tym ostatnim związany jest kolejny ciekawy fakt – otóż twórcy oznajmili, że główna historia Steve’a Rogersa jest rozpisana na 3 filmy, natomiast jak wiemy, Sebastian Stan ma kontrakt na 9 filmów marvelowskich. Czy to oznacza, że podobnie jak w komiksie, Bucku zastąpi w końcu Rogersa jako Kapitan Ameryka?

Zdjęcia startują w kwietniu 2015.

 

Doctor Strange

Główny kandydat do roli Doctora, Joaquin Phoenix podobno ma jakieś wątpliwości za pięć dwunasta – z tego też powodu nie ogłoszono jego udziału na Comic-Conie, co ponoć było planowane. Phoenix podobno obawia się tak dużego projektu – sequeli, udziału w innych filmach, prac z green screenem, walk, reshootów itp. atrakcji związanych z każdą marvelowską produkcją.

 

Fantastic Four

Po Thingu wzięły i leaknęły FX-owe foty Doctora Dooma i Human Torcha z F4. Tzn. chyba Human Torcha – równie dobrze może to być Thing, biorąc pod uwagę, że kolo jest ubrany tylko w dres i trackery mo-capa:

[Fox kazał usunąć! Niedobry Fox.]

 

Guardians of the Galaxy

Pomimo zakręcenia całego GotG i faktu, że w filmie przeszło sporo bluzgów i podtekstów, po latach dowiadujemy się, że Disney jednak w pewnym momencie postawił szlaban. Chodziło o pierwotną wersję cameo Stana Lee, który miał się pojawić jako jeden z eksponatów Collectora. Siedząc w gablocie miał… pokazać środkowy palec ciekawskiemu Grootowi.

Niektórzy z Was pewnie zastanawiają się, dlaczego Star-Lord mógł wg Disneya pokazać faka, a Stan Lee nie – otóż okazuje się, że Lee to prawdziwa osoba i twarz każdego filmu Marvela. Sugerowałoby to więc, że Stan Lee i w prawdziwym życiu może komuś pokazać fingera, czego z całą pewnością przecież nigdy nie zrobił.

I jako bonus: może nie każdy wie, że jednym z kandydatów do roli Draxa był sam Jason Momoa. Cały proces dojechał do tego etapu, że aż mieliśmy z nim concept art – nie mogę oprzeć się wrażeniu, że może wypadłby lepiej niż jakiś tam Bautista:

news_gotg03

 

Guardians of the Galaxy 2

Na niedawnym Dragon Conie James Gunn wyjawił kilka szczegółów planów odnośnie sequela Guardiansów. Otóż w filmie, w odróżnieniu od komiksu, raczej nie powinniśmy się spodziewać więcej człowieczych bohaterów Marvela, takich jak Iron Man, Spider-Man, czy wspomniana ostatnio Ms. Marvel. Koncepcja jest taka, aby Peter Quill pozostał głównym (a właściwie jedynym) człowiekiem w filmie.

 

The Flash

Nowa fajna promo-graficzka:

news_flash04

 

I tyle na dziś. Zapraszamy do naszego statusu filmów komiksowych.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

7 Komentarze(y) na Komiksowo

 1. Po pierwsze – to nie Cavill, tylko jakiś stand-in.
  TO jest Cavill w stroju Clarka Kenta:
  http://i.imgur.com/RbsbSB6.jpg
  http://i.imgur.com/JsJEO9r.jpg
  Po drugie – och, DC, wolę słabe żarty niż żadnych żartów at all.

 2. A to ci indeed. 🙂
  Jeśli sz. redakcja nie rozpoznaje Cavilla to oficjalnie ubiegam się o stołek w redakcji 🙂

 3. To mogło być najlepsze cameo Stana ever 🙁

Dodaj komentarz