Komiksowo

I oto kilka obszernych w treści i znaczeniu informacji z frontu ekranizacji komiksów:

 

DC Comics

Po Marvelowskiej petardzie i ogłoszeniu kilkunastu dat premier filmów na najbliższe lata, DC postanowił odpowiedzieć. I to jak się kształtują plany filmowe tego zacnego (?) studia:

25 marca 2016 – Batman v Superman: Dawn of Justice
5 sierpnia 2016 – Nieznany film (Shazam?)
23 czerwca 2017 – Nieznany film (Może tak szybko Justice League?)
17 listopada 2017 – Nieznany film
23 marca 2018 – Nieznany film (Green Lantern/Flash?)
27 lipca 2018 – Nieznany film (Justice League?)
16 listopada 2018 – Nieznany film WB (niekoniecznie DC)
5 kwietnia 2019 – Nieznany film
14 czerwca 2019 – Nieznany film (Man of Steel 2/Batman?)
3 kwietnia 2020 – Nieznany film
19 czerwca 2020 – Nieznany film
20 listopada 2020 – Nieznany film WB (niekonieczne DC)

Dość ambitnie, biorąc pod uwagę, że większość produkcji DC jest na razie w powijakach. Jest to też ciekawy przykład tego, jak istotnym elementem walki konkurencyjnej na rynku filmowym są daty premier. Batman v Superman wykonał ucieczkę do przodu przed Kapitanem Ameryką 3 i ma premierę w marcu (wcześniej niż planowano – pierwotnie był to 6 maja, ten sam dzień co CA3). Rok 2017 będzie również ciekawy dla fanów komiksu, gdyż wtedy pojawi się aż 8 dużych filmów (3 Marvele, 2 DC, 2 Foxy i 1 Sony).

 

Agents of S.H.I.E.L.D.

Kolejne newsy o obsadzie nowego sezonu serialu o S.H.I.E.L.D. Dołączają Kyle MacLachlan (znany głównie z filmu Showgirls) w roli „ojca Skye”, oraz Henry Simmons (NYPD Blue), który zagra mechanika, niejakiego Alphonso „Mack” Mackenziego.

 

Ant-Man

Reżyser Peyton Reed coś tam pogadał w temacie Ant-Mana. Oznajmił, że w filmie pojawi się niejaka Cassandra Lang (która w komiksie potem zostaje Young Avengerem Stature)

 

Aquaman

Wow, szybka seria newsów Aquamanowych. Zaczęło się od tego, że Zack Snyder zadzwonił do radia w Detroit, aby bronić postaci Aquamana przed szykanami prowadzący audycję (ciekawe, kiedy zadzwoni do redakcji Robot Chicken).

Po drugie właśnie dowiedzieliśmy się, kto zagra Aquamana w BvS (a docelowo pewnie też w Justice League), a jest to ten facio:

news_aquaman01

A po ostatnie, właśnie okazało się, że Warner planuje też „osobny” film Aquaman. Co więcej, zatrudnił w tym celu dwóch niezależnych scenarzystów – Willa Bealla (Gangster Squad, niewykorzystany scenariusz Justice League) i Kurta Johnstada (300: Rise of an Empire) , którzy mają konkurować ze sobą o najlepszy scenariusz, a docelowo pewnie i tak ich dokonania zostaną zlepione w jedno.

Która z dat zaplanowanych przez Warnera przypadnie Aquamanowi? Na razie nie wiada.

 

Batman v Superman: Dawn of Justice

Nie wszyscy się orientują, że Jeffrey Dean Morgan (weteran komiksowych adaptacji zresztą, u Zacka Snydera również) od dawna wyrażał chęć zagrania starszego Batmana w stylu „Dark Knight Returns” Millera. Wygląda na to, że prawie mu się to udało.

Otóż na planie BvS wykonano poniższą fotografię, najwyraźniej przedstawiająca portret Wayne’a Seniora, czyli Thomasa. Podobieństwo chyba nie budzi wątpliwości:

news_bvs08

news_bvs09

 

Dark Universe

Dark Universe to film dawniej znany jako Justice League Dark, dawniej znane jako Dark Universe. Jak może wiecie, a może nie, ekipą anty-bohaterów tego komiksu dowodzi Constantine, co rodzi pytanie jak tenże film ma się mieć do serialu. Jak wyznał sam Guillermo del Toro, nie ma on nic przeciwko wciągnięciu do filmu Matta Ryana z wersji TV – aczkolwiek zakłada on, że obie historie (serial i film) raczej będą całkowicie niezależne.

 

Gotham

I koleje TV spoty:

Plus motion poster!

 

Guardians of the Galaxy

W ramach wspomnień po GotG możemy przytoczyć koncept niejakiego Nova Prima, szefa Nova Corps, który niestety nie załapał się do filmu:

news_gotg01

 

Inhumans

Pierwszy raz wspominamy na naszych łamach o Inhumans, no ale to logiczne, bo ostatnich paręnaście miesięcy spaliśmy przysypani igliwiem.

Przez miesiące sprawa była mocno mglista i nikt poza Marvelem nie znał statusu tego projektu – poza tym, że miał to być kolejny krok w stronę „dziwniejszych” filmów pokroju Doctor Strange czy Ant-Man. Informujemy, że sami Inhumansi to ekipa super-kolesi, którzy wyewoluowali z ludzi dzięki eksperymentom rasy Kree.

I w tym tygodniu objawia się kolejna seria newsów: po pierwsze pojawia się informacja, że studio już od jakiegoś czasu pracuje nad filmem i ma gotowy scenariusz autorstwa Roberta Cole, kolesia zatrudninego wewnętrznie w ramach programu dla scenarzystów (tak samo zresztą jak Nicole Pearlman, autorkę GotG).

No i teraz okazuje się, że teoretycznie w filmie takim mógłby zagrać Vin Diesel. Jak wyznał on już dawno, rolę Groota w GotG dostał w wyniku castingu kompletnie innej postaci do kompletnie innego filmu. A właśnie teraz podzielił się na FB taką refleksją: „I get the strange feeling that Marvel thinks I’m Inhuman…”

Już się spekuluje, że Diesel mógłby zagrać szefa Inhumansów, niejakiego Black Bolta. Tenże pan nie może się odzywać, gdyż jego głos ma moc niszczycielską o gargantuicznej sile, więc jest przeszedł mental training, aby nie odzywać się nawet we śnie. Byłaby to dla Vina ciekawa odwrotność roli Groota…

 

Sin City 2

Jeśli lubicie Powersa Boothe, to mam dla Was w prezencie jego plakat:

news_sincity202

 

The Flash

Przepraszam za sformułowanie: Do obsady serialu The Flash dołączył Clancy Brown jako generał Wade Eiling, postać ponoć znana w DC. Dodajmy, że ma on pewne doświadczenie w tym uniwersum, jako że gadał za Lexa Luthora w kreskówce Justice League.

I dodatkowo kolejny TV spot:

 

The Foundation

Wow, ten temat jeszcze żyje. Okazuje się, że znalazł się scenarzysta do ekranizacji Foundation (komiksu, nie tej Asimova). Będzie to Evan Daugherty od nowych Żółwi Ninja, a sama produkcja przeszła w międzyczasie od Paramountu do Foxa.

Ponieważ ZP jest krynicą wszelkiej wiedzy, zacytuję sam siebie sprzed lat:
Pięcioczęściowa seria autorstwa Johna Rozuma zaczyna się od Nostradamusa, który bazując na własnych przepowiedniach wzbogacił się i założył fundację. Celem fundacji jest zapobieżenie co mniej sympatycznym przepowiedniom. W naszych czasach, supertajna jednostka agentów bazuje na przepowiedniach aby przewidywać zagrożenia na świecie.

 

I starczy na dziś.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz