Winchester kręcą!!!

I kolejny raz od odrodzenia ZP piszemy o braciach Spierig (Daybreakers – poprzedni news tutaj).

Otóż bracia ci mają kręcić dla Hammera horror o Winchester House, adekwatnie zatytułowany Winchester. Film będzie na faktach, które może przypomnę: William Winchester wymyślił i produkował znaną z filmów strzelbę, która wysłała na bazę tysiące kowbojów i Indian w czasach westernowych – no i dorobił się dzięki temu ładnego grosza. Po nagłej śmierci Winchestera oraz jego dziecka, wdowa – Sarah Winchester miała takiego doła, że uwierzyła w duchy i zainwestowała w różne media i spirytystów. Ci potwierdzili jej obawy, że nastają na nią z zaświatów wszyscy ci zabici przez broń Winchestera.

W 1884 zaczęła więc budować w San Jose w Kaliforni gigantyczny dom, który ciągle rozbudowywała aż do swojej śmierci przez kolejne 38 lat – jak twierdziły bowiem media (te od duchów, nie od newsów), dopóki będzie go budować, dopóty będzie bezpieczna od sił nadprzyrodzonych. Nie muszę dodawać, że śmierć Sary również nastąpiła w tajemniczych okolicznościach – może przestój w robotach był zbyt długi.

Winchester Mystery House stoi do dziś i można go zwiedzać, choć w środku nie wolno robić zdjęć, a obsługa robi wszystko, aby utrzymać nimb tajemnicy. Tym więc ciekawiej, że film będzie kręcony właśnie w tej atrakcyjnej oryginalnej lokalizacji. Chałupa składa się głównie z dziwnych korytarzy, schodów donikąd, drzwi kończących się w powietrzu, pokojów bez wejścia i tego typu atrakcji, które rzekomo miały wprowadzić w konfuzję duchy szukające pani Winchester. Inne eksponaty to np. stuletni parkiet, po którym nie wolno chodzić, bo się zniszczy (pozdrowienia dla wszystkich mieszkających w Polsce w kamienicach).

I minikonkurs: kto rozkoduje kryptonim JSB towarzyszący Winchester House, dostanie piwo podczas najbliższego zlotu fanów ZP. Podpowiem, że kryptonim ten oznacza proste wyjaśnienie wszystkich zagadek WH.

news_winchester01

news_winchester02

news_winchester03

Komenty FB

komentarzy

Komercha

2 Komentarze(y) na Winchester kręcą!!!

  1. Ponoć polska swołocz często robi wiochę w tamtejszym sklepiku.

  2. Czego oczy nie rozumieją, tego sercu nie żal…

    JSB

Dodaj komentarz