Komiksowo

Dawne dzieje, pani Benz!

A oto, jak co tydzień, garść komiksowych drobiazgów:

Justice League of America

Okazuje się, że kolejnym nazwiskiem w castingowej ruletce JLA jest Andy Whitfield – znany jako Gabriel z filmu Gabriel, o którym kiedyś pisaliśmy. Tak czy inaczej, cała obsada jest już ponoć skompletowana i ma być ogłoszona jeszcze w tym tygodniu.

Shazam

Rozwiązały się życiowe rozterki THE ROCKA. Wiemy już, że w Shazamie zagra on… Black Adama. Tak wybrali fani w głosowaniu na witrynce MTV. To znaczy zapewne zagra, bo teraz reżyser Peter Segal i scenarzysta John August muszą dostosować postać do osoby aktora, a także dopiąć z nim formalności.

Superman: The Man of Steel

Kolejny sequel Supermana nie ma łatwo. Kolejny gwoździem do jego (przejściowej, miejmy nadzieję) trumny jest oczywiście strajk WGA. W ostatnim wywiadzie Frank Langella (Perry White w Superman Returns oraz Skeletor w He-Manie z Lundgrenem) wyraził pewność, że zdjęcia do filmu rozpoczną się w 2008, albo – jeśli strajk się przedłuży – w 2009. Na razie, jak wiadomo, scenariusza i scenarzysty brak.

The Dark Knight

Dalszy ciąg przygód Batmana w Hongkongu – tym razem ekipa narobiła sobie gnoju żądając od mieszkańców nabrzeża portu HK by przez cały tydzień mieli włączone w nocy światła w chatach, żeby port lepiej wyglądał na filmie. Zebrali z tej okazji glany od ochroniarzy środowiska zbulwersowanych takim marnotrawstwem energii i przydatkiem do i tak imponującego smogu w HK. Dali oni producentom dobrą radę, by światełka dodali sobie potem w komputerze.

Przy okazji okazało się, że doniesienia sprzed tygodnia na temat skreślenia sceny ze wskakiwaniem Batmana do wody w porcie są ponoć przesadzone. Reżyser filmu, Christopher Nolan zeznaje, iż scena została wycięta ze względów kreatywnych, a nie ze względów czystości wody… Stwierdził ponadto, że jeśli o niego chodzi, nie ma problemów z wrzucaniem aktorów do zasyfionej wody.

Tymczasem Christian Bale szykuje się już do wspinaczki – we właśnie kręconych scenach Batman będzie się wspinał i zeskakiwał z najwyższego budynku w HK – IFC2.

The Punisher: War Zone

Do obsady filmu dołączyła właśnie Julie Benz, znana też jako Darla, laska Dextera i lasia z nowego Rambo. Niestety nie wiadomo jeszcze w jakiej roli.

The Spirit

Zgodnie z ostatnim trendem kolejny reżyser filmu komiksowego komunikuje się z fanami za pomocą video online. Tym razem wita na Frank Miller z planu The Spirita. Ponieważ jest to jego solowy debiut reżyserski koleś nie brzmi jakoś mega pewnie…

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się właśnie w greenscreenowym studiu w Albuquerque, a wynurzenia Millera macie tutaj:


Watchmen

Obsadzono kolejną rolę w filmie, i to nieźle. Matt Frewer (praktycznie każdy serial SF na świecie) – zagra Molocha. Brawo!

Statusy produkcji komiksowych możecie sobie przejrzeć tutaj.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

1 Komentarz na Komiksowo

  1. No niestety, ktoś musi narysować żeby sfilmować mógł ktoś.
    A Superman i Batman nie mają lekko.

Dodaj komentarz