Komiksowo

Jednolity strój Wonder Woman

Zapraszam do poczytania kolejnych komiksowych rewelacji…

Justice League of America

Póki co, nic nie wskazuje na to, że podana w zeszłym tygodniu informacja, iż Ruper Evans ma być za Supermana, ma jakiekolwiek pokrycie w prawdzie. Kolo nawet nie brał udziału w castingu.

Ale za to pojawiła się nowa „pewna kandydatka” do roli Wonder Woman. Otóż podobno dostała ją niejaka Teresa Palmer, na razie jeszcze mocno wschodząca australijska gwiazda, znana głównie z The Grudge 2 – brała ona udział w młodzieżowym castingu dwa tygodnie temu. Będzie się tylko musiała przefarbować. I trochę urosnąć.

Mandrake

Oj, coś chyba jednak będzie z dawno temu ogłoszonego Mandrake’a. Rolę tytułową dostał właśnie Irlandyczk, Jonathan Rhys Meyers (M:I-III). Reżyseruje, bez zmian, Chuck Russell (The Mask, Scorpion King), który zamierza nieco unowocześnić bohatera…

Zdjęcia rozpoczną się na początku roku w Chinach i u nas w USA.

Spider-Man 4

Mamy pierwsze oficjalne info o Spider-Manie 4! A mówi nam ono o scenarzyście. Otóż scenariusz filmu napisze James Vanderbilt, który na swoim koncie ma… Zodiaca i ten, który właśnie poprawia Wolverine.. Według jego koncepcji film nie ma już być cyrkiem superwrogów, a bardziej skupiać się na bohaterach.

Nie wiadomo, czy do filmu powrócą Sam Raimi, Tobey Maguire albo Kirsten Dunst. Pan Vanderbilt zabierze się za pisanie po strajku, który zaczyna się prawdopodobnie jutro.

Watchmen

Znamy już pierwszy dodatek na DVD Watchmenów – a będzie to ekranizacja komiksu Tales of the Black Freighter, który pojawia się w komiksie o Watchmenach.

Tales…, które są wplecione w narrację głównego komiksu opowiadają o rozbitku na wyspie, który chce desperacko powrócić do domu i ostrzec rodzinę przed przybyciem pirackiego statku-widma, który wiezie dusze zmarłych. Rozbitek ucieka z wyspy używając nabrzmiałych gazem ciał swoich towarzyszy jako tratwy… a potem następuje dość tragiczna historia.

Miło, że Warner wyciągnął parę groszy na skręcenie tego kultu.

Wonder Woman

W JLA Wonder Woman prawie zatrudniona, a na froncie jej własnego filmu – słabiutko. Podczas niedawnego wywiadu producent Joel Silver oznajmił, że w związku z produkcją JLA na razie „pauzują” z Wonder Woman. Dalsze losy filmu zależą głównie od wyników kasowych Ligi. Jeśli wszystko będzie OK – Wonder Woman zostanie jej spin-offem, obok The Flasha.

X-Men Origins: Wolverine

Jak już pisaliśmy, film przechodzi mocne problemy scenariuszowe i re-write’y. Warto tu zauważyć, że data premiery została ustalona na 1 maja 2009 zaledwie kilka dni po rozpaczliwym ogłoszeniu Foxa, który szukał kolejnego script doctora. Wynika z tego, że znaleźli kogoś, kto przygotuje nową wersję scenariusza dosłownie w tydzień (jutro rozpoczyna się strajk scenarzystów, więc wszystko musi być dziś w tym temacie zamknięte). A ten ktoś to James Vanderbilt (czytaj wyżej…).

Z innych ciekawostek: jest już obsadzona rola małego Wolverinka. Zagra go chłopczyk Kodi Smit-Mcphee (Romulus, My Father).

A status wszystkiego, co komiksowe – tutaj.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz