Komiksowo – UPDATE!!!

Po co kręcić film jak i tak zginie

Zapraszam do zbiorczego wora newsów komiksowych z całego tygodnia:

Captain America

Co jakiś czas powraca temat Kapitana Ameryki – tym razem w temacie reżysera. Podobno aktualnie zrobieniem tegoż filmu zainteresowany jest Nick Cassavetes (The Notebook, a także aktor w różnych kultach), który początkowo miał zresztą być reżyserem Iron Mana.

Aktualny scenariusz do filmu jest już gotowy, a wyprodukował go sam David Self.

Justice League of A…

Pamiętacie gruby news o castingu do JLA? Otóż okazuje się, że wszystkie te dzieciaki podobno przymierzały się tylko do dwóch ról: The Flasha (chłopcy) i Wonder Woman (dziewczynki). Dodatkowo przesłuchano dwie kolejne osoby: Josha Duhamela (Kpt. Lennox z Transformers) i Bijou Phillips (Hostel II) – do nieznanych ról. Duhamela jednak najłatwiej dopasować do Batmana, a Bijou – do jakiejś drugoplanowej laski. Poszła też ploteczka że faworytem do roli Supermana jest Rupert Evans (John Myers z Hellboya).

Inne przecieki wskazują na to, że film będzie raczej w całości live action, praktycznie bez użycia mo-cap, o którym parę razy informowano.

Superman: The Man of Steel

Pamiętacie tych dwóch szczyli w Supermanie, którzy kręcili się w muzeum, kiedy Luthor kradł meteoryt? Otóż to właśnie byli scenarzyści filmu – Michael Dougherty i Dan Harris. I właśnie znudziło im się czekanie na sequel – stwierdzili bowiem, że rezygnują z pisania scenariusza do kontynuacji.

Warner szuka właśnie nowych scenarzystów – podobno z zamiarem kolejnego restartu serii. Krótko mówiąc, nowy Superman ma uważać ostatni film za niebyły – głównie ze względu na wątek supersynka. Sama wytwórnia na razie dementuje te ploty i stoi twardo na stanowisku, że powstanie kontynuacja filmu, z Brandonem Routhem. Tyle że będzie w nim DUŻO więcej akcyjki – której brak mocno zaszkodził Returnsowi.

Na efekt odejścia (albo „odejścia”?) scenarzystów nie trzeba było długo czekać – na ich miejsce dobija się komiksiarz Mark Millar, znany z Ultimate X-Menów, Wanted, Spider-Mana, The Ultimates, i Civil War. Millar jest takim fanem Supermana, że najwyraźniej od ręki gotów jest zdradzić Marvela i napisać scenariusz do filmu ZA FRIKO. W uniwersum DC Millar znany jest już z alternatywnego Supermana – kultowego Red Son, o Kal-Elu komuszku.

Tak czy inaczej, filmu nie zobaczymy wcześniej niż w 2010.

UPDATE: Niestety Warner uprzejmie odmówił Millarowi pisania scenariusza – ze względu właśnie na spodziewany konflikt interesów z Marvelem. Schade.

The Incredible Hulk

Pomimo, że film się od dawna kręci, casting do niego nadal trwa. Tym razem obsadzono Ty Burrella (Black Hawk Down, Dawn of the Dead) w roli Doca Samsona.

W komiksie Samson jest psychiatrą starającym się wyleczeć Bruce’a Bannera z hulkizmu. Tak mu się podoba ta koncepcja, że sam daje się napromieniować – dostaje zielonych włosów i wielkiej siły, wprost proporcjonalnej do długości czupryny (czyli jak jego biblijny imiennik). Potem zaczyna flirtować z Betty Ross, więc Banner musi się znowu napromieniować, shulczeć i spuścić wpierdol Samsonowi.

Wolverine

Znamy już datę premiery Wolverine: Święto Pracy 2009. I znamy też oficjalny, szalenie zgrabny tytuł: X-Men Origins: Wolverine.

W filmie podobno ma się pojawić wielu innych mutantów – zarówno nowych jak i znanych z poprzednich filmów o X-Menach. Powróci oczywiście William Stryker jak główny zły – tym razem w młodszej wersji, do której aspiruje Liev Schreiber.

Zdjęcia do filmu będą realizowane w Australii, na Nowej Zelandii i w Nowym Orleanie.

A statusy komiksowe – tutaj.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz