Komiksowo

Patrzy w lewo, prosto…

Jak co tydzień zapraszam na ploteczki i pewniaczki filmowokomiksowe:

Justice League of America

Na wstępie zwracam uwagę, że tytuł filmu w swojej aktualnej postaci mówi o Lidze Sprawiedliwości w ogóle, nie ograniczając się do Ameryki…

Wbrew ekstatycznym newsom sprzed tygodnia okazuje się, że Jessica Biel jednak NIE ZAGRA Wonder Woman! Aktorka w ostatniej chwili zrezygnowała z roli, kiedy dowiedziała się, że… oprócz niej film będzie miał kilkoro innych głównych bohaterów. Na drugi raz trzeba uważnie czytać maile, Jessica. Tym niemniej pośpiech w jakim odbywa się produkcja i casting filmu podobno odstraszają od niego aktorów – a pamiętajmy, że mówimy tu o obsadzeniu ról Supermana i Batmana!

Więc może jednak Victoria Hill zamiast Bielowej?

Tymczasem mamy jeszcze inne ploty castingowe – ponoć Tyrese Gibson (Transformers) i Clifford Joseph Harris Jr. aka T.I. (American Gangster) rywalizują o rolę Green Lanterna. Zwracam uwagę, że to kolejny komiksowy projekt-widmo Gibsona po The Black Pantherze i Luke’u Cage.

A i to jednak nie koniec ciekawostek związanych z tym tytułem. Okazuje się, że pierwotnie reżyserem filmu miał być David Slade (30 Days of Night). Niestety planowany budżet filmu mocno wzrósł do 160 baniek i Warnerzy nie byli już pewni Slade’a – zastępując go bardziej doświadczonym Georgem Millerem.

JL ma też spory kłopot z nadchodzącym w czerwcu strajkiem – a nawet gorzej, bo związek zawodowy scenarzystów, WGA, rozważa rozpoczęcie akcji już 31 października. To postawi pod poważnym zapytaniem tę produkcję (i wiele innych), która nie ma jeszcze finalnego scenariusza.

The Spirit

W ostatnim wywiadzie na temat filmu powiedziała co nieco Eva Mendes, która gra tam femme fatale, Sand Saref. Otóż film ma być niemal w 100% CGI (może poza aktorami). Ma też mocno trzymać styl lat ’40, acz w nieco zmodernizowanym wydaniu.

Tintin

Znamy już scenarzystę Tintina Stevena Spielberga i Petera Jacksona. Będzie nim Steven Moffat, znany głównie z Doctora Who. Jak pamietamy, trzyczęściowa ekranizacja ma być zrealizowana w 3D z użyciem performance-capture’u.

Watchmen

Watchmeni mieli bardzo fajny scenariusz autorstwa Alexa Tse. A potem Zack Snyder poprosił Roberto Orci i Alexa Kurtzamana (Transformers), żeby jednak napisali go od nowa. A potem tę nową wersję jeszcze sam poprawił. W kinie okaże się, czy to pastwienie się nad scenariuszem wyszło filmowi na dobre, czy na złe.

Wolverine

Okazuje się, że tu też nadal trwają nadprogramowe prace nad scenariuszem – wersję Davida Benioffa poprawi jeszcze zdrowo Skip Woods (Hitman i Swordfish, też z Jackmanem, mały świat).

Sam reżyser, Gavin Hood, zabrał głos w sprawie klimatu filmu, który ma mieć lekki ton filozoficzny kontemplujący poszukiwanie istoty człowieczeństwa przez głównego bohatera. Hood oficjalnie oznajmił też, że w filmie nie będzie wątku „japońskiego” – za to być może pojawi się on w sequelu – pół żartem zaanonsował Gavin.
Przy okazji reżyser bez żenady stwierdził, że wziął tę robotę wyłącznie dla kasy.

Zdjęcia do filmu startują w grudniu w Sidney.

A na status filmów komiksowych zapraszam tradycyjnie tutaj.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

3 Komentarze(y) na Komiksowo

  1. mogli by "monstrum" zrobic. to moja najlepsza przygoda. grogon byl supa

  2. A ja ogladalem wczoraj iks menow w telewizji polskiej! I tam na Volverina mówili Wilk! A to przeciez znaczy rosół!

  3. ja Ci dam rosół, ty rosole!

Dodaj komentarz