Siostro! Siostro! W moim pokoju jest potwór!

Jako, że w którymś Figurkowie obiecałam odcinek o kobietach w uniformach, więc dzisiaj przygotujcie się na pierwszy z nich. Poświęcony on będzie strojowi pielęgniarki, który budzi w niektórych baaardzo ciepłe uczucia. Japończycy nie byliby sobą, gdyby tego nie wykorzystali :). Oto przykłady zastosowania uniformu pielęgniarki jako metody uatrakcyjnienia figurki – od dosłownego przeniesienia po inspiracje 🙂

Jako pierwsza wystąpi Mikuru Asahina – bohaterka serii „The Melancholy of Haruhi Suzumiya”, której to popularność przełożona na ilość wychodzących figurek, zaczyna mnie przyprawiać o lekkie mdłości. No ale miłośnicy panienek w klasycznych przebraniach mają używanie. Wracając do Mikuru Asahiny – jej wersję pielęgniarki w czterech kolorystycznych odsłonach przygotowała firma Atelier Sai (skala: 1/6, wysokość 26 cm, cena: 6 800 jenów, termin: czerwiec 2007). Oto one:

White Nurse Ver.:

Pink Nurse Ver.:

Blue Nurse Ver.:

Limitowana (800 sztuk) Black Nurse Ver.:

Następną serią, która eksploatuje przebieranki jest nawalanka pt. „Ikki Tousen”. Jedna z jej bohaterek dorobiła się figurek, które doskonale mieszczą się w dzisiejszym temacie – jest to Ryomou Shimei.

Pierwsza figurka – w dwóch wersjach kolorystycznych została wyprodukowana przez AIZU Project (skala 1/7, wysokość: 23 cm, cena: 6 000 jenów, termin: sierpień 2007). Jest to:

White Nurse Ver.:

Pink Nurse Ver.:

Zdjęcia tej figurki jakoś mnie nie powalają, mam wrażenie sporej biedy w wykonaniu :/ Cena jest nieadekwatna do jakości.

Druga, także w dwóch wersjach kolorystycznych, została wyprodukowana przez Wani Books (skala 1/7, wysokość: 15 cm, cena: 4 762 jenów, termin: maj 2007).

Blue Nurse Ver.:

White Nurse Ver. (limitowana; była dostępna tylko poprzez zamówienie w magazynie „Comic Gum”, w którym publikowana jest manga „Ikki Tousen”):

Znalazłam także zapowiedź na stronie magazynu „Comic Gum” wybitnie limitowanej Black Nurse Ver.:

Niestety nie jestem w stanie podać bliższych szczegółow takich jak cena (prawdopodobnie 5 000 jenów za sztukę) czy termin wydania.

Pokusy wydania swoich figurek w tym klasycznym stroju nie ustrzegli się także twórcy Evangeliona. Oto zestaw – Rei i Asuka (skala: brak, wysokość: 21 cm, cena: 3 000 jenów, produkcja: Sega, termin: kwiecień 2005) w charakterystycznym ubranku:

Dla kojarzących nazwę „G-Taste” z ciekawymi artbookami i lubiących konkretnie zbudowane panny, które się w nim przewijają, Yamato przygotowało figurkę Hasumi Ren (skala: brak, wysokość: 22 cm, cena: 3 200 jenów, termin: maj 2005):

Firma „Musashiya” przygotowała sporą figurkę Narusegawy Naru z haremowej mangi i anime „Love Hina” (skala: 1/5, wysokość: 33 cm, cena: 19 800 jenów, termin: maj 2006):

Jeśli ktoś ma sentyment do szkolnych higienistek, firma Yamato przygotowała 3 wersje kolorystyczne zaprojektowanej przez Mago i wyrzeźbionej przez Koji Isumi (R.GLATT-CC) figurki Shikayamy-chan (skala: brak, wysokość 13 cm, cena: 2 800 jenów, termin: kwiecień 2007).

White Ver.:

Pink Ver.:

Black Ver.:

Pielęgniarskie stroje możemy także spotkać w cyrku (norma – Cmdr JJA) – przynajmniej tak jest w mandze „Karakuri Circus”, w której występuje niejaka Talanda Lizelotte Tachibana. Jej podobiznę w PCV zechciała wyprodukować firma MegaHouse (skala: 1/8, wysokość: 21 cm, cena: 3 800 jenów, termin: lipiec 2006):

Jeśli macie już dosyć standardowego ubrania japońskiej pielęgniarki, czas przejść do figurek odziane w zainspirowane tym uniformem stroje.

Na pierwszy ogień idzie Garnet z klepanki 2D na PS2 pt. „The Rumble Fish” (skala 1/7, wysokość: 24 cm, cena: 5 800 jenów, produkcja: Alter, termin: marzec 2006):

Pielęgniarskie nawiązania są popularne w mordobiciach, czego kolejnym dowodem jest figurka Anastasii – jednej z bohaterek międzykobiecej nawalanki na PS2 pt. „Rumble Roses” (skala: 1/8, wysokość: 10 cm, cena: 3 800 jenów, produkcja: Konami, termin: wrzesień 2006):

Teraz coś z innej bajki, czyli Komugi Nakahara z serii OVA pt. „Nurse Witch Komugi” – parodii gatunku spod znaku magical girls. Figurka została wyprodukowana przez Griffon (skala:1/7, wysokość: 23 cm, cena: 13 200 jenów, termin: styczeń 2007):

Powoli zbliżamy się do końca dzisiejszego odcinka. Na koniec znów trochę mojej prywaty związanej ze zbieraną przeze mnie serią „Pinky:st”.

W kooprodukcji z artystą Renji „Range” Muratą, (znanym z tego, że w swoich pracach łączy art deco z japońskim anime) powstały trzy Pinky, z których dziś zaprezentują jedną z nich – Nazunę (skala: brak, wysokość: 10 cm, cena: 1 200 jenów, produkcja: Vance Project, termin: wrzesień 2006):

To wszystko na dzisiaj. Ewentualne uwagi, prośby i sugestie poniżej 🙂

Od Cmdr JJA:
Proszę bardzo. Na koniec coś z prywatnych zbiorów Lorda New’Age – figurka zaobserwowana podczas celebowego wyjazdu w sklepiku nomen omen Forbidden Planet. Estetycznie i ze smakiem:

Komenty FB

komentarzy

Komercha

4 Komentarze(y) na Siostro! Siostro! W moim pokoju jest potwór!

  1. dziękuję za cotygodniową porcję ślinotoku

  2. Fotografia autorstwa Lorda New'Age'a przedstawia Ren Nanase – jedną z bohaterek ostro hentajowej gierki pt. "Night Shift Hospital". Figurka ma dodatkowe wyposażenie w postaci "rozpiętego" ubrania na zmianę (cena: 6800 jenów, produkcja: Toypla, termin: listopad 2006).

    Jeśli ktoś jest zainteresowany koleżankami Ren – ich wersje PCV w równie a nawet bardziej jednoznacznych pozach są dostępne na HLJ.

  3. najlepsze figurki swiata

  4. Za perwersyjne jak dla mnie.

Dodaj komentarz