Family Guy Strikes Back już za rok?!

This video is no longer available

Niedzielna premiera odcinka Family Guy, o kryptycznej nazwie Blue Harvest, wywołała niemałe zamieszanie. Nie dość, że odcinek miał najwyższą oglądalność od czasów kiedy to w 2005 Family Guy powrócił do ramówki FOXa to jeszcze na fali sukcesu zapowiedziano błyskawicznie i buńczucznie kontynuację epizodu.

Nie znającym tematu przypomnijmy, że Family Guy: Blue Harvest jest długo oczekiwaną przez nerdów parodią Gwiezdnych wojen. Nowej nadziei, żeby nie było wątpliwości. Niezłą zresztą. Rozpoczyna się w momencie, kiedy to w domu Gryffinów wyłączają prąd, a głowa rodziny, Peter zaczyna opowiadać historię dziejącą się a long time ago in a galaxy far, far away.

Kto przegapił premierę lub ciocia w Stanach mu nie nagrała, będzie miał problem gdyż FOX nie ma zamiaru puszczać odcinka ponownie. Ponadto, w przeciwieństwie do innych epizodów Family Guya ten nie będzie dostępny odpłatnie online, ani również na iTunes lub Xbox360 Marketplace.

Kontynuacja Blue Harvesta będzie parodiowała rzecz jasna Imperium kontratakuje, a obejrzymy ją prawdopodobnie za rok. Z jednym „ale”: tym razem Lucas stawia warunki: m.in. mniej kazirodczych żartów pomiędzy Lukiem a Leią. To taki mały szantaż, bo w przeciwnym razie producenci Family Guya mogą nie dostać pozwolenia na wykorzystanie oryginalnych lucasowskich muzyczek i efektów dźwiękowych.

Odpowiedź głównego producenta Family Guya, Chrisa Sheridana, na tak delikatne sugestie Lucasa była mniej więcej w klimacie „pocałuj mnie w dupę”.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

3 Komentarze(y) na Family Guy Strikes Back już za rok?!

  1. Na YouTube brakuje tylko ostatniego fragmentu, ale polecam inne formy ściągnięcia tego odcinka, np.: http://www.familyguyx.net/episodes/99/Blue_Harvest

  2. Hmm, prócz nawiązań do SW mamy też w FG nawiązanie do polskiego fan video "Krypta Exara Kuna". Szkoda, że nie odważyli się jeszcze wydłużyć napisów początkowych. Może w następnej części zostaną bardziej rozbudowane.

  3. Ragnusie, też to z Kryptą skojarzyłem 😀 Treść tych napisów jest zresztą mocna 🙂

Dodaj komentarz