Komiksowo

Już niedługo w Lego

Moi mili Państwo, poniżej wymieszałem ważne informacje z duperelami – a wszystko w temacie aktualnych ekranizacji komiksów. Zachęcam do lektury.

The Punisher: War Zone

Wiemy już, kto zagra głównego złego – Jigsawa! Będzie to Dominic West (zwykły zdrajca Theron z 300). Ponadto obsadzono kolejną postać – Wayne Knight (zwykły zdrajca Nerdy z Jurassic Park) zagra Microchipa, zbrojmistrza Punishera.

The Dark Knight

Na potwierdzenie różnych ploteczek, okazuje się że po zakończeniu zdjęć w UK i Chicago, produkcja nowego Batmana faktycznie przenosi się do Hongkongu. Zdjęcia będą miały miejsce w handlowym centrum miasta i w porcie (hongkońskie magazyny – yeah, baby!).

Niestety produkcja nie spotyka się z pełnym zrozumieniem władz HK, które obawiają się, że podczas 9-dniowych zdjęć w mieście może powstać hałas i chaos drogowo-gapiowski. Dziwne to obawy jak na miasto z najbogatszą chyba tradycją kina urban-akcji.

Co więcej? Michael Caine zabrał ostatnio głos w sprawie kreacji Jokera przez Heatha Ledgera. Twierdzi on, że postać ta grubo przebija wersję Jacka Nicholsona – nie jest już pajacem-zabójcą (przy całym uroku wersji burtonowskiej), ale przerażającym psychopatą. Potwierdza to nasze dotychczasowe wrażenia na ten temat.

Kręcenie przebiega nie bez problemów i to sporych – wczoraj jeden z techników ekipy zginął w wypadku samochodowym na planie w Londynie podczas przygotowań do sceny pościgu Batmobila.

Wolverine

Dobre wieści z kraju adamantowych spurów: do ekipy dołączył zdjęciowiec Donald McAlpine nominowany do Oscara za Moulin Rouge, a znany głównie z tego, że to od niego McTiernan nauczył się reżyserii na planie Predatora.

Natomiast charakteryzacją zajmie się Kenny Myers, który pracował już z Hughiem Jackmanem przy X-Men 3 i Prestige.

Thor

Reżyser Matthew Vaughn zwierzył się ostatnio, jaka jest koncepcja Marvela na film. Chłopaki widzą go jako Gladiatora w scenerii mitologii skandynawskiej. Wygląda na to, że ekranizacja Vaughna będzie w całości osadzona w Asgardzie, bez komiksowych wycieczek na Ziemię.

Watchmen

Warner wrzucił właśnie na neta przesłanie od Zacka Snydera, który podsumowuje pierwszy tydzień zdjęć. Jak można się domyśleć, wszystko było klawo, aktorzy i cała ekipa są mega w dechę i w ogóle jest super:

Status tych i innych cudownych komiks-filmów macie tutaj.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz