Komiksowo…

Witam i zapraszam na cotygodniowe podsumowanie newsów filmów komiksowych:

The Incredible Hulk

Po pierwsze dobre wieści: w filmie pojawi się kultowy Lou Ferrigno, który w sumie sporo z Hulkiem ma. Przypomnijmy, że zagrał on też w poprzednim Hulku, tyle że trafił do wyciętych scen. Niestety nie wiemy, czy pojawi się Joe Weider albo reszta obsady Pumping Iron.

Po drugie mamy trochę fajnych fotek z demolki urządzonej przez Hulka w Toronto, które wygląda zupełnie jak Harlem. W programie wkładanie bryki do autobusu:

The Punisher: War Zone

Przez moment chodziły na mieście słuchy, że w filmie tym za Jigsawa ma być brytyjski aktor Paddy Considine, znany np. z Hot Fuzz czy Bourne Ulitmatum. Pojawił się on jako rezerwa, kiedy główny kandydat zrezygnował z tej roli.

Nie ma jednak sensu zamieszczać zdjęcia Paddy’ego, ponieważ w międzyczasie tajemniczy Główny Kandydat przyjął jednak rolę Jigsawa, więc Considine wypadł z lansu. Niestety nazwisko ostatecznego aktora pozostaje owiane nimbem tajemnicy.

Z innych newsów castingowych: Dash Mihok (Hollywoodland) zagra detektywa Martina Soapa, kultowiec Colin Salmon zagra agenta Paula Budiansky’ego a Doug Hutchinson (The Green Mile) – Loony Bin Jina, brata Jigsawa.

Wanted

Kilka ciekawostek odnośnie tego tytułu: otóż produkcja zaczęła się jeszcze zanim komiks na dobre się rozkręcił w formie papierowej – co wymusiło na scenarzystach stworzenie niejako własnej wersji świata (btw, ciekawe podejście do ekranizacji panuje ostatnio w Holiłudzie).

Obecna fabuła filmu zatem to przygody nerda, którego ojciec był superbohaterem i który zostaje zwerbowany przez grupę zabójców, mających nadzieje, że moce objawią się i w nim. Niestety film nie dzieje się w świecie superbohaterów, jak komiks, a w całkiem banalnym świecie naszym… Na pociechę powiem jednak, że reżyser Timur Biekmambietow trzyma się certyfikatu R, zamiast spodziewanego PG-13.

Iron Man

Ostatnio Variety ogłosiło, że znana z scenka trailera z latającym Iron Manem była zrobiona tylko na potrzeby promocyjne i nie pojawi się ona w gotowym filmie. Na szczęście reżyser Jon Favreau zdementował te nikczemne pogłoski. Natomiast faktem jest, że sceny w trailerze były jeszcze w dość roboczej wersji i mogą przejść jeszcze sporą ewolucję w ILMie, zanim trafia do filmu.

Więcej o filmach komiksowych – tutaj.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz