Lasie i guny

Tematem dzisiejszego Figurkowa uczyniłam laski i guny, a konkretnie laski z gunami 🙂 A więc dosyć tego wstępu, przechodzimy do konkretów:

Humie/Fumie z hentajowej gierki „Edelweiss” (skala 1/7, wysokość: 21 cm, cena: 6 800 jenów, producent: Orchid Seed, wychodzi w listopadzie). Ciekawostką jest dołączony do niej futerał na guny:

Kolejną interesującą panną ze spluwą jest Esther Blanchett z mangi i anime o wampirach pt. „Trinity Blood” (skala: 1/8, cena: 6 800 jenów, producent: President Japan, termin: wrzesień).

Proszę zwrócić uwagę na ciekawe wykończenie spódnicy:

Woman Nought Nothing aka Donne Anonime (Namae no Nai Onna) z gierki na peceta pt. „Zoku Satsuriku no Jango” (nie znam – Cmdr JJA) (skala 1/8, cena: 6 800 jenów, produkcja: Alter):

Kei Kishimoto aka „Miss Melons” z anime „Gantz” w dwóch odsłonach.

Pierwsza to Kei Kishimoto Swimsuit ver. (skala: 1/6, cena: 4 800 jenów, produkcja: Yamato):

Druga to Kei Kishimoto Gantz Suit ver. (skala: 1/6, cena: 4 800 jenów, produkcja: Yamato):

Następne w kolejce to 2 podobizny Revy z anime „Black Lagoon”.
Pierwsza z nich, to „siedząca” Revy, ładująca swoje guny (skala 1/6, wysokość: 13 cm, cena: 13 800 jenów, produkcja: New Line):

Druga to Revy w akcji (skala 1/8, wysokość 17 cm, cena: 4 571 jenów, produkcja: Alter):

Teraz figurki na podstawie ilustracji Masamune Shirowa z artbooku „INTRON DEPOT 4 BULLETS” – Space Pirate (skala: 1/8, wysokość: 19,5cm, cena: 6 090 jenów sztuka, produkcja: Beagle).

Wersja czerwona:

Wersja niebieska:

Yoko z nowej produkcji Gainaxu „Tengen Toppa Gurren Lagann” (skala: 1/8, wysokość: 20 cm, cena: 5 775 jenów, produkcja: Konami):

Major Motoko Kusanagi to jedna z bardziej znanych postaci poza kręgiem mangofili (nawet Watson zna – Cmdr JJA). Mimo to uważam, że nie ma szczęścia do projektów swoich figurek. Tutaj kolejny nadchodzący tego przykład.

Kusanagi „the Major” Motoko aka czerwony beret (skala: 1/10, wysokość: 17 cm, cena: 5 040 jenów, produkcja Wave, termin wydania: listopad).
Za rzeźbę odpowiada Matsuura Ken, który wcześniej robił figurki z „Fist of the North Star” (manga i anime o nawalających się po ryjach przerośniętych mięśniakach z kwadratowymi szczenami – zupełnie nie wiem czemu to kultowe i b. popularne (dno IMHO – Cmdr JJA)). Moim zdaniem figurka ta przypomina kloc – zupełny brak finezji. Już nie wspomnę nic na temat „ubrania”, a ten beret (kaszkiet) to już szczyt wszystkiego. Jedyne co w tej figurce może mi się podobać to podstawka:

Tutaj inna, ostatnio wydana figurka z panną Kusanagi – to dosyć rarkowa figurka, która była sprzedawana tylko przez japoński Amazon (skala: 1/8, cena: jakieś 6 400 jenów, producent: Good Smile Company). Figurka osobiście nie podoba mi się – ma coś z twarzą i z biustem, który wygląda jakby nie nosiła dobrego stanika przy skokach z dachów wieżowców -trochę jej się wyciągnął :/ A podobno państwo zafundowało jej takie dobre ciało – niestety po figurce tego nie widać 🙁

A to moja, jak dotąd ulubiona figurka Motoko Kusanagi (którą z resztą nabyłam huhuhuhu 🙂 ) – Motoko Kusanagi SAC 2nd GIG (skala: 1/7, cena: 5 800 jenów, produkcja: Alpha, a została wydana na początku tego roku).

Figurka jest naprawdę ładnie zrobiona i pomalowana, jest proporcjonalna i w ładnej pozie. Teraz pozostaje mi sobie życzyć równie udanej figurki Motoko w bardziej dynamicznym układzie oraz figurki mego ulubieńca czyli Bateau 🙂

A na koniec prototyp figurki Needy Schuetlitch na podstawie ilustracji Shunyi Yamashity (którego inne prace możecie oglądać w Figurkowie „Miecze i Łuki”):

Komenty FB

komentarzy

Komercha

12 Komentarze(y) na Lasie i guny

  1. Generalnie, seria świetnych pomysłów na przebranie na tegoroczny Nordcon. Dziękuję, Al!!!!!!!!!!

  2. Czy mozna niuplac niektore elementy tych figurek bez obaw, ze farba jaka je pokryto zawiera przekraczajaca norme ilosc olowiu?

  3. Gamero – niestety nie wiem czy niuplanie tych figurek zaowocuje uszkodzeniem mózgu z powodu zbyt dużej dawki ołowiu w farbach. Obawiam się jednak, że figurki te nie zostały stworzone z myślą o ich niuplaniu 🙂 Tak więc wszystko co z nimi zrobisz – robisz na własną odpowiedzialnośc 🙂

  4. niuplanie japonskich rzeczy i ludzi konczy sie zle – vide japonia – kraina of malformed man, busty women and tentacles.

  5. No właśnie. Czemu japońskie kobiety nie golą…

  6. dzie mogę kupić tę figurki motoko kusanagi one są genialne

  7. romanie -> była dostępna kiedyś na Hobby Link Japan, teraz niestety trzeba jej szukać na ebayu lub w zachodnich sklepach netowych. Niestety to wychodzi drożej 🙁

  8. u mnie na monitorze mozna szukac 🙂

  9. Gdyby one były nagie to mogłyby nosić każdą giwerę i tak nikt by na to nie zwrócił uwagi

Dodaj komentarz