The Wire cancelled!!!

Got drugs, bro?

Piąty sezon serialu sensacyjnego The Wire będzie zarazem jego ostatnią odsłoną. Produkcja HBO bardzo wiernie oddająca realia handlu dragami (skąd wiesz, że wiernie, Garret? – Cmdr JJA), beznadziejnej walki z dilerami oraz uwikłanej w ten preceder polityki, mediów czy szkoły w zeszłym roku mogła się pochwalić średnio 1,6 mln widownią. To wynik dość przeciętny. Ponadto sam twórca serii, Dawid Simon (wcześniej policyjny redaktor Baltimore Sun), od jakiegoś czasu planował już zakończyć Baltimorską sagę.

Serial od samego początku nie miał łatwo. Równocześnie z nim, na FOXie, debiutował rewelacyjny The Shield. Odbioru nie ułatwiał również pełen kryptycznego czarnego slangu język i odbiegający od amerykańskiej poprawności (HBO standard) bohaterowie. Tak czy inaczej udało się. The Wire, chwalone przez recenzentów, doczekało się w 2005 nagrody Emmy a wcześniej kilku pomniejszych wyróżnień.

Dodajmy, że pierwszy z dziesięciu odcinków 5. sezonu obejrzymy na amerykańskim HBO już 6 stycznia 2008 roku. Czekam niecierpliwie.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

2 Komentarze(y) na The Wire cancelled!!!

  1. Commandorze, widać ze wiernie 🙂 Szczegółowość serialu robi wrażenie, od policyjnych procedur po działanie na ulicy. W sumie zabawy prawne i papierkowe aż nudzą. Dodatkowo zakładam ze Simon jako redaktor zna sprawy od przysłowiowej pieprzonej podszewki 🙂

  2. Gowno wiecie o dilerce filmowcy pieprzeni!

Dodaj komentarz