Komiksowo…

Kaznodzieja, a na okładce laska…

Nasze cotygodniowe podsumowania statusu filmów komiksowych zaczynają nabierać cech regularnego tekstu, ale to tylko kwestia mojego lenistwa, a nie jakiegoś zamysłu redakcyjnego. Kolejny raz zbieram w jeden news komiksowy przegląd tygodnia:

1) Preacher

Tej ekranizacji komiksu Gartha Ennisa nie zobaczycie w naszym statusie, gdyż jest to serialowa produkcja telewizyjna. W HBO próbuje ją odpalić Mark Steven Johnson (Daredevil, Elektra, Ghost Rider), co nie jest łatwe, bo ostatnio uciekł mu reżyser, Howard Deutch.

W sumie jednak nie ma tego złego, bo reżyserią pilota serialu właśnie zainteresował się nie kto inny, jak Robert Rodriguez.

Przypominamy, że komiks opowiada o kaznodziei Jesse Custerze, który mając paranormalne powiązania z niejakim Genesisem podróżuje poszukując Boga. W tej szlachetnej misji pomaga mu była laska, irlandzki wampir i duch Johna Wayne’a.

Ilość wątków w komiksie powoduje, że faktycznie ekranizacja znacznie lepiej sprawdzi się jako serial niż film. Problem w tym, że póki co samo HBO nie jest przekonane do produkcji…

2) Thor

Dwa tygodnie temu pisaliśmy, że potencjalnym kandydatem do roli Thora jest Kevin McKidd, znany z Rome. Ploty te są o tyle potwierdzone, że faktycznie agent McKidda prowadzi rozmowy w tym temacie, jednak żadnych ustaleń jeszcze nie ma. Zwłaszcza, że kolo jest trochę za stary – podobno poszukuje się gościa w wieku 19-20 lat. Aktor twierdzi, że zawsze jest szansa, iż pojawi się w filmie w innej roli.

3) X-Men Origins

O ile możemy się już raczej pożegnać z nadziejami na X-Men 4, o tyle produkujące się właśnie Magneto i Wolverine mogą mimochodem odpalić całkiem nową serię Ludzi Iks.

Niestety dowody na potwierdzenie tej tezy są na razie dość wątłe: Fox bowiem, poza wolverineorigins.com i magnetoorigins.com zarejestrował ostatnio też domenę X-MenOrigins.com. Może robią to po prostu by stworzyć uniwersalny sajt promocyjny. Może będzie to podtytuł, zarówno Wolverine’a jak i Magneto. A może osobny film?

4) The Incredible Hulk

I na koniec cztery szpiegowskie (i chyba niespoilerowe) filmiki z planu Hulka, pokazujące jakąś demolkę na mieście:

To tyle w dniu dzisiejszym. Na co dzień, status tego typu filmów sprawdzajcie sobie sami tutaj.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

1 Komentarz na Komiksowo…

  1. Preacher – Parę słów uściślenia
    Kaznodzieja Jessie Custer rzeczywiście poszukuje Boga ale…głównie po to, zeby go zabić. Genesis zaś to istota zrodzona z bluznierczego związku jednego ze skrzydlatych sług Pana z przepyszną przedstawicielką nacji piekielnej. Po ucieczce z nieba Genesis niejako zamieszkał w Kaznodzieji, co sprawiło, ze ten zyskał nadludzka moc – cos w rodzaju Głosu Bożego, którego poleceniom nie sposób się sprzeciwić. Bohaterowie jada przez całe stany szukajac Boga, który gdzies tam, na Ziemi podobno się zaszył. Ich tropem podąża niesmiertelny rewolwerowiec – święty od morderców, oraz zbrojne ramię Watykanu – tajna organizacja Graal.
    Rzecz mocna i obrazobórcza. Wartoi sięgnąć po ten komiks, tym bardziej, ze prawie cały ( został jeszcze jeden tom) wyszedł w Polsce. Ciekawe jak uda im się film…

Dodaj komentarz