Aktualności ze świata kolorowych zeszytów…

Tradycyjnie już nie chce mi się pisać dziesięciu mikronewsów komiksowych, więc daje je hurtem na koniec tygodnia:

1) Justice League of America

Sajty filmowe dawno nie widziały takie nalotu podejrzeń, hipotez, plotek i bzdur jak wypadku JLA. Jest ich tyle, że nawet jeśli jedno z doniesień jest prawdziwe, tonie ono pod milionem lewych…

Jak wiadomo, ani aktualny Superman, ani Batman nie pojawi się w swojej roli w JLA. Któż ich więc zastąpi? No więc przez moment wydawało się, że w rolę Supermana wcieli się nikt inny jak Tom Welling, czyli Clark Kent ze Smallville. Byłaby to niezwykła to wolta losu, jako że o mało przecież nie dostał on tytułowej roli w Superman Returns… Niestety rewelacja została szybko sprowadzona do parteru przez producentów Smallville. Na marginesie: Welling, czyli młody Superman jest starszy od Brandona Routha, czyli dorosłego Supermana…

Z innych ciekawostek już bliższych prawdy: poważnie bierze się pod uwagę rodzeństwo Maggie i Jake’a Gyllenhaalów do cameo jako Wonder Twins. Bliźniaki o imionach Jayna i Zan mają fajne moce – jedno może zamienić się w wodę, drugie w zwierzęta (hmmm…). Mają pojawić się na ekranie tylko przelotnie, a ich występ w ogóle jest uzależniony od zgody Gyllenhaalów.

A teraz bardziej kuriozalne ploty castingowe: Wg innych źródeł role Supermana i Batmana miałyby być obsadzone odpowiednio przez Owena Wilsona i Bena Stillera… Acz chyba to jednak już nieco nieaktualne po ostatniej próbie samobójstwa Wilsona. Dla porządku, w tej samej kategorii dodam jeszcze Jamie Bambera (Apollo z BSG) jako kolejnego kandydata na Supermana i Jacka Blacka jako Green Lanterna. Acha, byłbym zapomniał, że Lawrence Fishbourne zagra Martian Manhuntera.

Co więcej, okazało się, że ostatnie alarmujące doniesienia jakoby film miałby być cały robiony jako CGI okazały się mocno przesadzone. Tylko niektóre sceny (np. podwodne) będą realizowane w ten sposób – reszta to normalna wiara na ekranie.

2) The Incredible Hulk

Dobry człowiek wykonał parę ładnych zdjęć z planu filmu. Widzimy tu głównie rozwalony radiowóz i Hummery wiozące wojów na akcję. Zobaczcie w jakim mieście będą się działy te sceny:3) The Punisher 2

Fatalne newsy – wygląda na to, że genialny tytuł, o którym pisaliśmy, czyli Welcome Back, Frank zostanie jednak zastąpiony przez The Punisher: War Zone, czyli bardziej chwytliwy i nawiązujący bezpośrednio do komiksów. Jak widać, Polska nie jest jedynym krajem, gdzie kluczem do sukcesu filmu jest skretynienie tytułu.

Pozostaje mieć nadzieję, że pani reżyser Lexi Alexander (mistrzyni świata w karate i kickboxingu, tak przy okazji) mimo słabego tytułu wygeneruje dobry film.

4) Shazam!

Kiedyś pisaliśmy już o wysiłkach Johna Augusta w temacie ekranizacji Shazam!/Kapitana Marvela (paradoksalnie, komiksu DC). Scenariusz właśnie został ukończony i August zwierza się, iż film będzie połączeniem prawdziwego komiksowego etosu z humorem…

Tak więc produkcja rusza, Peter Segal nadal jest prawdopodobnym reżyserem.

5) Magneto

W ostatnim wywiadzie, David Goyer rzekł pewne wyrazy w sprawie reżyserowanego przez siebie filmu o niedobrym magnetycznym mutancie. Potwierdził, że na ekranie zobaczymy powstanie X-Menów i wspólne przygody Magenta z Xavierem. W tej chwili trwa wyszukiwanie lokacji w Europie i Argentynie.

Należy dodać, że Goyer wraz z Justinem Marksem pisze scenariusz do ekranizacji Green Arrowa, pt. Super Max. Film ma opowiadać o niesłusznym uwięzieniu Green Arrowa w więzieniu dla super/złych DC trzeciego sortu.

6) Y: The Last Man
W swoim czasie pisaliśmy też o tym filmiku w reżyserii D.J. Caruso. Z obowiązku dodam tylko, że w tytułowej roli chciałby on zatrudnić głównego bohatera swojej Disturbii, aktualnie topowego wymoczka filmowego, Shię LaBeoufa. Czad.

7) The Dark Knight
And last but not least, ciekawostka z planu The Dark Knighta, gdzie wysadzili właśnie w powietrze Gotham General Hospital. A właściwie jakiś stary parking, który go chyba udaje:

Statusy wszystkich tych głupot macie tutaj.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz