Nowy film Lucasa!!!

„Trafiałem nim 2-metrowe szczury
u siebie na pustyni”

Filmowiec i playboy George Lucas nakręcił już wszystko, co miał moralny obowiązek nakręcić i teraz może już robić dla przyjemności inne rzeczy.

Konkretnie mam na myśli Red Tails, projekt o którym Dżordż opowiada już od połowy lat ’80 ubiegłego stulecia. Film ma opowiadać o eskadrze czarnoskórych pilotów z Drugiej Wojny Światowej, znanej jako Tuskegee Airmen, którzy zaczęli jako wymysł czysto propagandowy, a skończyli jako elitarny dywizjon. Tytuł filmu pochodzi oczywiście od malowania na czerwono ogonów samolotów pilotów Tuskegee.

Teraz Lucas nie czuje już presji samodzielnego pisania scenariusza, więc może oddać tę działę komu innemu – stąd do projektu zatrudnił Johna Ridleya (różne seriale, komiksy, U-Turn i L.A. Riots dla Spike’a Lee).

No to bardzo ładne wiadomości. Pozostaje mieć nadzieję, że Lucas stanie też za kamerą, a nie ograniczy się do roli producenta. Miło będzie zobaczyć wreszcie, czy umie kręcić coś innego niż kosmiczne bitwy… Zwracam tylko uwagę, że podobny projekt, Dambusters, rozkręca również od lat Peter Jackson. Jest więc możliwe, że pewnego dnia w kinie zmierzy się Jackson z Lucasem i Weta z ILMem…

Komenty FB

komentarzy

Komercha

6 Komentarze(y) na Nowy film Lucasa!!!

  1. Warto wspomniec ze na misji Dambusters wzorowany jest atak na DS I.

  2. Czy gościnnie wystąpi Darth Vader ??? On tez był czarny i świetnie latał ??? No fakt, nie malowął ogona na czerwono 😉

  3. To będzie rehabilitacja za A NEW HOPE i Jar Jar Binksa 🙂

  4. Był już o tym film – "Czarna eskadra" z Fishburnem i Goodingiem Juniorem. Nie podobał mi się.

  5. Owszem, telewizyjna produkcja HBO. Ciężko porównywać.

  6. Czy jest jakiś pruf na to, że Dżordż to playboy?

Dodaj komentarz