Twarde fakty o Snake'u Plisskenie…

Jakiś zagraniczny plakat, chyba Cloverfield

Nie wiem co takiego zrobił Holiłudowi John Carpenter, że wszyscy rimejkują w sposób mniej i bardziej udany jego filmy, a nowych nikt mu kręcić nie da… O ile mogę się wypowiadać w superlatywach nt. nowego Ataku na Posterunek 13, o tyle pomysł nakręcenia nowej Ucieczki z NY napełnia mnie przerażeniem. Pomijam, że film już został zremake’owany przez samego twórcę.

Tak czy inaczej, produkcja dotychczas leżąca w sferze płynnych plotek, powoli staje się ciałem stałym. Zgodnie z przypuszczeniami, reżyserem nowej wersji Ucieczki będzie Len Wiseman (Underworldy, Die Hard 4.0) – w tej chwili jest on już w ostatniej fazie negocjacji z New Line. Jak od dawna wiadomo, w roli Snake’a, zamiast chudego i młodego Kurta Russela zobaczymy człowieka-spartańską szafę – Gerarda Butlera. Sam Carpenter kolejny raz zaprzedał się mamonie występując jako producent tego dzieła (podobnie jak Foga i szykowanego już nowego Thinga). Scenariusz pisze Ken Nolan (Black Hawk Down).

Film może być niezły – o ile tylko podejdzie do tematu elastycznie, jak Assault on Precinct 13. Tym niemniej nigdy w życiu nie dorówna kultem oryginałowi i pierwszemu Snake’owi – Wiesman niestety robi filmy skoczne, epiczne, ale zaledwie poprawne. Młodzież sporo sie jeszcze musi nauczyć od dziadka Carpentera.

Premiera filmu w przyszłym roku.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

1 Komentarz na Twarde fakty o Snake'u Plisskenie…

Dodaj komentarz