Speszial: Wonder Festival Summer 2007

Wielkimi krokami zbliża się letnia edycja japońskiego Wonder Festivalu (12.08.2007). Z tej okazji chciałabym pokazać interesujące pozycje, które specjalnie na tę imprezę szykują japońscy producenci.

Wonder Festival odbywa się w Tokio 2 razy w roku (edycja letnia i zimowa). Jest to ważna impreza gromadząca producentów i twórców figurek, garage kitów, modeli itp. oraz chętnych by te dobra kupować. Co ciekawe, wystawiają się tam zarówno wielkie firmy, takie jak Kaiyodo czy Kotobukiya, oraz indywidualni twórcy (często utalentowani amatorzy), którzy oferują swoje prace w bardzo ograniczonej ilości, spowodowanej chałupniczym sposobem ich wytwarzania.

Na pierwszy ogień idzie firma Alter, która przygotowała dla fanów „Fate/Zero” – nowelek będących prequelem historii zawartej w „Fate/stay night” – dwie figurki: Saber i Illyasviel von Einzbern. Figurki mają po 14 cm wysokości, każda kosztuje 3 000 jenów, a ich ilość jest ograniczona do 5 000 sztuk, z których 2 500 zostanie sprzedanych na WF, a reszta normalną drogą – u dystrybutorów.

„Fate/stay night” i jej bohaterowie (głównie bohaterki) to ostatnio bardzo popularny temat wśród twórców figurek i wśród fanów, więc zapewne jeszcze nie raz zagoszczą one w Figurkowie.

Jeśli chodzi o znane serie, to ostatnimi czasy rekordy popularności (rozumianej jako wysyp figurkowego stuffu) przeżywa „The Melancholy of Haruhi Suzumiya” (jap. „Suzumiya Haruhi no Yuutsu”). Oczywiście na WF musi się pojawić coś, co wprawi w drżenie otaku tej serii. Dla nich Good Smile Company przygotowało zestaw 3 figurek głównych bohaterek – od lewej: Mikuru, Haruhi i Nagato. Zestaw ten o wdzięcznej nazwie Nendoroid Suzumiya Haruhi no Yuuutsu Bunny Girl Set będzie kosztował 7 000 jenów a ograniczony jest do 2 000 sztuk:

Good Smile Company ma także propozycję związaną z „Fate/stay night”. Jest to Nendoroid Hetare Saber Alter w cenie 3 000 jenów (1 500 sztuk):

Max Factory także proponuje figurki z „The Melancholy of Haruhi Suzumiya”. I tym razem są to Mikuru, Haruhi i Nagato – z różnymi ciekawymi dodatkami (cena 6 000 jenów, 2 000 sztuk):

Firma Nitro+ jest znana ze swoich książek i gier na ich podstawie, w których główne role obsadzone są pięknymi dziewczętami lub pięknymi chłopcami (bishoujo i bishonen). Na Wanfeście będzie można zakupić 2 figurki z ich ostatnio najpopularniejszych produkcji czyli:

Al Ajif z „Demonbane” (serii łączącej piękne dziewczęta, mechy i mitologię Cthulhu) – cena 1 500 jenów:

Konoe z „Lamento Beyond the Void” (piękni i męscy faceci z kocimi uszami i ogonami + osobiste problemy + przygoda w świecie fantasy (odpadłem – Cmdr JJA)) – cena 1 500 jenów:

Volks oprócz wspomnianych we wcześniejszym Figurkowie Rei i Asuki zaprezentuje coś dla fanów mangi i anime „Rozen Maiden”. Będą to dwie wesje głównej bohaterki – Shinku (stojąca i siedząca) i po jednej Suigintou i Hinie Ichigo.

Shinku stojąca – można ją ustawiać w różnych pozach (cena 7 800 jenów):

Shinku siedząca (cena 9 800 jenów):

Suigintou stojąca – można ją ustawiać w różnych pozach (cena 7 800 jenów):

Hina Ichigo (cena7 800 jenów):

Oprócz figurek z Evangela i „Rozen Maiden” na stoisku Volks będzie dostępna figurka Uesugi Kenshin z gierki „Sengoku Rance”. Figurka jest spora (skala 1/4, cena 42 000 jenów) i dla dorosłych:

Jako, że żadna z tak wielkich imprez nie obejdzie się bez limitowanych repaintów starszych figurek, oto te, które będzie można zdobyć 12 sierpnia.

Speszial przygotowany przez firmę Enter Brain – Iris, lasia z gierki na peceta pt. „Princess Waltz”.

Oryginał (skala 1/7, wysokość 20 cm, cena 6 980 jenów):

Repainty – wersja czerwona i czarna (cena 7 000 jenów, 2 300 sztuk):

To kolejna figurka, która została zrepaintowana. Przedstawia postać z gierki „Jingai Makyo” – Ignis.

Oryginał – Ignis the White (skala 1/7, cena 11 142 jenów, producent Orchid Seed):

Speszial repaint do kupienia na Wonder Festival Summer 2007 – wesja Black i Bloody Red (cena 11 700 jenów sztuka, jedynie 200 sztuk każda):

Wave przygotowało repaint figurki Lucy Marii Misory z gry na peceta „To Heart 2” (skala 1/7, wysokość 22 cm, cena 5 145 jenów).

Oryginał:

Repaint (Black dress version):

Na Wonder Festival będą też dostępne garage kity w ilościach hurtowych, w tym wiele nowości. Jednak dla mnie jest to temat na tyle obszerny, że nie mam siły go już tutaj opisywać. Mimo tego, jeśli ktoś byłby zainteresowany dalszym zgłębianiem tego tematu – odsyłam do całkiem zgrabnie przygotowanej listy tutaj i tutaj.

A na sam koniec trochę prywaty związanej z moją ulubioną serią figurek czyli Pinky:St znaną także jako Pinky Street (projektowane przez BabySue i produkowane przez japońską firmę Vance Project). Na tą edycję Wonder Festiwalu zaplanowano specjalny zestaw akcesoriów pt. „Cute is not enough”.

Przykładowe Pinky:

Wspomniany zestaw (cena 1 600 jenów):

Większość informacji o zapowiedziach zaczerpnęłam ze strony heiseidemocracy.com (no ładnie, polecę po wierszówce! – Cmdr JJA).

Komenty FB

komentarzy

Komercha

2 Komentarze(y) na Speszial: Wonder Festival Summer 2007

  1. Okrutnie się mszczą za te dwa nuki.

Dodaj komentarz