Speszial Part 1: Comic Con manga exclusiv

A oto pierwsza z dwóch dzisiejszych edycji Figurkowo Spesziala, w którym mówimy o pamperkach wydanych specjalnie na tegorocznym Comic Conie. Tu dajemy o mandze, a o robotach Jedi i kosmicznych rycerzach jest tutaj.

Zostałam poproszona o napisanie kilku słów o mangowych exclusivach, które można było dostać na tegorocznym Comic Conie. Niestety nie ma tego zbyt dużo, ale zawsze coś 🙂 Japończycy powoli zauważają, że na Zachodzie są ludzie, którzy równie chętnie zapłacą za coś specjalnego jak ich krajanie.

Na pierwszy ogień idzie Jungle Emmy – na Comic Conie zostanie zaprezentowana w nowej wersji (repaint):

Produkcja Kaiyodo, rzeźbiarz: Monsieur Bome, 2007 sztuk do kupienia – tylko na CC.

Dla porównania, oto wcześniejsze wersje tej figurki:

Pierwsza wersja Jungle Emmy, (wszystkie wyprodukowało Kaiyodo, a wyrzeźbił Monsieur Bome):

W wersji japońskiej:

Kolejna wersja:

Kotobukiya się nie opiernicza i także przygotowała ekskluzywny repaint swojej figurki. Jest nią Rei Ayanami Race Queen Version. Tutaj pierwowzór:

A tutaj Comic Con Version:

Do sprzedaży przeznaczono tylko 1250 figurek, w tym większość będzie można dostać na stoiskach sprzedawców, a jednynie 100 sztuk (po 30 dolarów sztuka) będzie można zakupić na firmowym stoisku Kotobukiyi.

Toynami przyszykowało za to coś dla fanów serii Bleach. Jest to całkiem fajna figurka głównego bohatera. Nazywa się to Ichigo Action Figure with Zangetsu Sword Accessory i ma kosztować 20 dolarów za sztukę. A sztuk tychże jest 2000. Tutaj są zdjęcia:

Toynami zadbało także o amatorów konkurencyjnej wobec Bleach serii Naruto i wypuściło statuetkę Angry Gaara Sand Coffin Jutsu Statue. Jest ona super limitowana, bo jest jej tylko 200 sztuk. Niestety brak informacji o cenie.

Na koniec zostawiłam moim zdaniem najmniej udane figurki, także z serii Naruto, ale wyprodukowane przez firmę Mattel. Nie podoba mi się ich wykonanie – wyglądają jak średnio wykonane „gashapon figures”* a cena jak za tę jakość jest jak z kosmosu – 25 dolców za sztukę?! Kogoś solidnie walnęło w głowę. Na ich plus może przemawiać, że po połączeniu jednej z drugą – ich „energie” zaczynają świecić, jednakże moim zdaniem nie są warte wywalenia 50 dolarów.

Itachi

Sasuke

* gashapon figures – to japońskie zabawki znane też pod angielską nazwą „capsule toy”. Są to figurki sprzedawane w specjalnych maszynach, w ochronnych „jajkach”. Do takiej maszyny wrzuca się określoną monetę (100-500 jenów) i przekręca gałkę, po czym wypada jajo – w ten sposób nigdy nie wiadomo jaką figurkę się wylosuje. Figurki te nie są zbyt duże – sądzę że mają od 2 do góra 5cm. Jako że są małe, tanie i produkowane masowo – odbija się to często na ich wykonaniu.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

14 Komentarze(y) na Speszial Part 1: Comic Con manga exclusiv

 1. Widzialem takji automat w Niechorzu, wygralem gites czaszke (ale zgubilem) i 2 pierscienie Saurona (jedyne) (jeden zgubilem)

 2. a kim do choinki jest ta jungle emi ? cos jak jungle julia ?

 3. Jungle Emmy – w zasadzie – sorka za błąd – Komandorze proszę o małą korektę. A kim jest Jungle Julia? 🙂

  Jungle Emy jest wyrzeźbiona na podstawie indywidualnego projektu – niezwiązanego z żadną mangą, anime, czy gierką.

 4. A nie Dżangro Emiro po japońsku? 🙂

 5. ta w zielonym to nam?

 6. Hihihi – nie znam japońskiej wymowy.

  Lordzie New Age – ta w zielonym to Combat version, ale zgadzam się, że mocno nawiązuje do Namu. Dlatego też się tutaj znalazła – ku uciesze gawiedzi 😉

 7. o Alicja nie oglądała Death Proof 🙂

 8. a kto by tam ogladal popluczyny Mr. POMO Thief'a…

 9. Nope, ale dzięki za wskazówkę 🙂

 10. czy to normalne, że przeleciałoby się figurkę z chęcią? 🙂

 11. zalezy jaka ma sie duza chec… 🙂

 12. CoSTa – skoro pytasz – polecam:

  [url]http://www.dannychoo.com/blog_entry/eng/687/Papermoon+dolls/[/url]

  🙂

 13. A to dla prawdziwych hardkorowców:

  [url]http://www.dolldataroom.org/main.html[/url]

 14. Alicja, ten dżapski sajcik RZĄDZI! 🙂

Dodaj komentarz