X-Files 2 – coś się rusza w słoju…

A kiedy film Strefa 11???

Newsy o produkcji filmu X-Files 2 od lat pojawiają się i znikają. Wczoraj doszedł kolejny głos w tym temacie, tym razem z ust samego Davida Duchovny’ego.

Podczas spotkania Television Critics Association w LA, Duchovny był uprzejmy oznajmić, iż produkcja filmu zbliża się wielkimi krokami i że scenariusz jest już gotowy. Jego autorem jest sam Chris Carter, wraz ze znanym z serialu scenarzystą, Frankiem Spotnitzem. Fabuła podobno jest zamkniętą całością, nie przewidując dalszych kontynuacji.

Sam Carter widzi ten film jako swój reżyserski debiut kinowy, jako że przeposił się już z Foxem po sprawie o zyski z serialu, jaką wytoczył wytwórni w sądzie.

Całkiem miło, że Gillian Anderson również jest zainteresowana udziałem w projekcie. No i też przyjemnie, że sam Duchovny chce wrócić do roli, na którą obraził się parę lat temu i był łaskaw odejść z serialu. Kaska to jednak fajna rzecz, co David?

Rozpoczęcie zdjęć planowane jest na listopad tego roku, a premiera filmu to lato 2008.

Nie takie newsy już słyszeliśmy o XF2, a Fox na razie siedzi cicho, więc obawiam się, że to kolejna rewelka z gatunku mało pewnych…

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz