Dracula Alexa Proyasa!!!

Najlepsza kreacja Draculi

Dopiero co dali my Wam newsa o remake’u Creature from the Black Lagoon, a już przewinęła się kolejka Universal monsterów.

Alex Proyas (The Crow, Dark City, niestety I, Robot) właśnie zatrudnił się do reżyserii filmu Dracula Year One. Zgodnie z tytułem i panującym trendem obraz ten opowie o pochodzeniu i wczesnej karierze Vlada Palownika, który sprzedał duszę diabłu, aby chronić swoje królestwo i rodzinę. Prześledzimy więc karierę Vlada od jego młodości i szczytu potęgi, aż do vamypryzmu. Miło widzieć, że po dziwactwie jakim był film o robotach, Proyas powraca do gotyckiego mroku znanego z poprzednich jego tytułów.

Scenariusz napisali Matt Sazama i Burk Sharpless (ciekawe, czy to ich prawdziwe nazwiska), którzy obiecują „świeże podejście do znanej legendy”. Scenariusz przez insiderów oceniany jest jako zajebisty, mimo braku jakiegokolwiek widocznego dorobku scenopisarskiego autorów.

Z kronikarskiego obowiązku dodam, że innym nowym filmem ze stada potworów Universalu jest kręcony właśnie Wolf Man z Benicio Del Toro w tytułowej roli. Nie zapominajmy też o tym konkurencyjnym filmie (albo np. o tym).

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz