Cloverfield, Cloverfield, Cloverfield…

Kostka Cthulhika

Zaledwie na drugi dzień po premierze kryptycznego trailera rozkręca się, zgodnie z przewidywaniami, kampania viralowa Cloverfielda, a producenci zaczynają wreszcie oficjalnie mówić o tajemniczym filmie.

Po pierwsze mamy pierwszy oficjalny materiał prasowy Paramounta. Potwierdza on to, co do tej pory wiemy: film opowiada o ataku potwora(ów) – pasożyta na Nowy Jork, który jest przedstawiony z punktu widzenia małej grupy ludzi i ich kamer video.

Producentem oczywiście jest J.J. Abrams, scenariusz napisał Drew Goddard (Lost, Alias) ,a reżyseruje Matt Reeves (Felicity). Prace nad projektem rozpoczęły się w mega tajemnicy w lutym – podczas castingu aktorzy nie otrzymali żadnych scen, ani nawet nie wiedzieli dokładnie w jakim filmie mają grać. W obsadzie znajdą się głównie mało znane nazwiska (Michael Stahl-David, Odet Jasmin, Mike Vogel i Lizzy Kaplan). Film o stosunkowo skromnym budżecie 30 baniek kręci się od połowy czerwca w Nowym Jorku.

A teraz o promocji. Po odkrytej wczoraj stronce www.1-18-08.com znalazły się dwie kolejne.

Pierwsza to www.EthanHaasWasRight.com. Jak można się zorientować, jest to strona aktywisty, ostrzegającego ludzkość przed atakiem mrocznych istot – kosmicznych bóstw mających ukrytych zwolenników w społeczeństwie. Rozwiązując po kolei pięć zagadek logicznych na stronce możemy odkryć kolejne ukryte przesłania wideo od Ethana.

Druga to EthanHaasWasWrong.blogspot.com i jest najwyraźniej blogiem przeciwnika Ethana Haasa.

Wszystko to jest oczywiście mega intrygujące i mocno polane lovecraftowskim sosem – zatem na pewno nie dostaniemy prostej fabuły w stylu „potwór z kosmosu atakować Ziemia”. Widać, że Abrams z lubością wraca do kryptki znanej z Losta i przede wszystkim z Aliasa… Żeby jeszcze zechciał zamieścić w necie trailer w przyzwoitej jakości…

Komenty FB

komentarzy

Komercha

3 Komentarze(y) na Cloverfield, Cloverfield, Cloverfield…

  1. Cthulhu fhtagn

  2. Cthulhu fhtagn

Dodaj komentarz