LARPy

Wchodzisz do swojego pokoju i siadasz przy komputerze. W powietrzu unosi się zapach chipsów i Axe, pod ścianami stoją różne meble – musiałbyś je przeszukać, żeby dowiedzieć się, co w nich jest. Sprawdzasz, czy już film się zassał na torrencie, a ponieważ jeszcze trochę zostało, włazisz na Zakazaną Planetę i oglądasz Tubę YouTuba o LARPach D&D.

Najpierw odpalasz klip o cherlakach, którzy w szkole chowają się przed wszystkimi, ale na leśnym LARPie mega wymiatają z innymi nerdami. Masz dla nich respekt, że chciało im się robić Beholdera:

Potem oglądasz kolejne video – krótkie, ale i tak przez wiele nocy będzie śnił ci się olbrzym z kartonu i tłusty nerd w sukience wrzeszczący piskliwie „lightning bolt”:

Nad kolejnym klipem popadasz w refleksję, czy jest większy upadek dla godności człowieka niż rola potwora we włoskim LARPie:

Jednak wkrótce odkrywasz, że jest. Np. rola ogona sparaliżowanego smoka. Albo może wyjątkowo dorodnej kury:

Na koniec przypominasz sobie, jak kiedyś pożyczałeś na lewo ze sklepu z RPGami kasetę z planszówki D&D DragonStrike (pozdro, Ramirez). Sprawdź „Nerdyzm” na k100, żeby wytrwać pół godziny tego filmu. Kiedyś był to jeden z nielicznych filmów fantasy i na dodatek na podstawie RPGa! Był on dla ciebie jak LotR, teraz jest ciut słabszy:

Ta Tuba YouTuba bardzo podobała ci się. Zadowolony postanawiasz rozgłosić o niej rodzinie i znajomym. A także postanawiasz koniecznie zajrzeć tu za tydzień, po kolejny nerd-attack.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

12 Komentarze(y) na LARPy

  1. dynamika bitwy ze smokiem rządzi

  2. Fajnie że wybuchł jak go na koniec skatowali. Sorry za spoiler.

  3. That was pretty geeky.

  4. Taaaa. To były czasy…

  5. pelen szacun dla nerdow! dzieci inteligenckich dzielnic, naszymi buciorami zadepczemy swiat!

  6. A pamieta ktos jeszcze taki serial animowany Dungeons and Dragons? Mogliby kurde zrobic remake tego.

  7. o bahorach przeniesionych przez tunel w lunaparku. tylko jedna rzecz to przebija: antyrpgowe "zagrajmy w loch i potwory" z mlodym forestem gumpem.

  8. dragon strike jest lepszy niz LOTR – chocby dlatego ze opowiada o prawdziwych czasach fantasy, a nie jakis wymyslonych przez dziada.

  9. Słuchajcie, mam taką dobrą radę – warto by wydzielić "Tubę" z njusów i zrobić z niej osobny dział.

  10. ostatni filmik normalnie szok! Dobrze,że byłem wychowany za żelazną kurtyną i miałem tylko pod ręką Labirynt Śmierci i wyobraźnię. Gdybym wtedy to widział…nigdy bym pewnie się nie wyzwolił z tego nałogu…

Dodaj komentarz