Zdjęcia Batmotora!!!

Mamy ostatnio niezły wysyp fotek z planu nowego Batmana – najpierw IMAXowe fotosiki, potem nowy kostium i bryczka Jokera, a teraz – motur.

W LA Times ukazał się artykuł o motorze Batmana („Batpodzie”), wraz z fotkami. Pojazd konsekwentnie trzyma styl batmobila z Batman Begins i, podobnie jak batmobil jest całkiem normalnym pojazdem.

Na planie jednak jeździ nim tylko jedna osoba – kaskader Jean-Pierre Goy, który odbył na nim 3-miesięczny trening.

Batpod posiada nie tylko różne fajne haki i guny, ale też ergonomiczne ponad półmetrowe opony, z silnikami wbudowanymi w piasty kół. Motorek nie ma za to kierownicy, a specjalne rękawy, dzięki którym steruje się za pomocą przedramion. Układ kierowniczy obraca się wokół osi motoru, co pozwala prawie leżącemu kierowcy, pochylić się na jednym boku maszyny. Motor może w biegu zmieniać wysokość zawieszenia celem np. wjechania w niską okolicę.

Jak nietrudno się domyśleć, w filmie wynalazcą Batpoda jest Lucius Fox (Morgan Freeman), który wymyślił też batmobil. Podobnie w rilu – rzeczywistym konstruktorem motoru jest też konstruktor samochodu Batmana, Nathan Crowley. I również w tym wypadku zakładał (słusznie), że wszystkie stunty będzie wykonywać sama maszyna, bez użycia modeli i CGI. Zatem na wszelki wypadek zbudowano ich sześć.

Niestety konstruktorzy odmawiają info na temat typu silnika i osiągów batmotoru. Wiemy tylko, że jest BARDZO szybki.

Kolejny punkt dla ekipy Batmana za styl. A oto foty:


Komenty FB

komentarzy

Komercha

1 Komentarz na Zdjęcia Batmotora!!!

  1. W Y P A Ssss. Podejście do tworzenia gadżetów w Batman Begins baaaardzo mi się zapodobało (sporo mówią o tym w dodatkach). Fajnie, że jadą z tym dalej…

Dodaj komentarz