Nowość: ekranizacje komiksów!!!

Avengers want ya

Oto kolejne wpisy na holiłudzkiej karcie choroby o nazwie „ekranizujemy wszystkie komiksy jakie się da i nie da”.

Silver Surfer
Fox chyba chce wycisnąć jak najwięcej ze swojej marvelowskiej licencji. Po takim sobie Fantastic 4 i zapewne trochę lepszym Fantastic 4 2 szykuje produkcje spin-offa o samym Silver Surferze.

Po tym jak oba F4 dostały po głowie za bycie zbyt infantylnymi, Silver Surfer ma być mroczniejszy i poważniejszy. Co ciekawe, mroczny ten scenariusz pisze sam J. Michael Straczynski, znany szeroko jako twórca Babylonu 5 i mniej szeroko jako twórca Jeremiaha i licznych komiksów.

Avengers
Marvel Studios szykuje niezależnie własną produkcję – tym razem The Avengersów. Za scenariusz się wziął Zak Penn (autor kręconego właśnie, również przez Marvela, Incredible Hulka).

Justice League of America
Warner Bros stara się nie pozostać daleko w tyle ze swoim stekiem licencji DC. Jako przeciwwagę dla The Avengers przygotowują własny film o kolorowej ekipce, ekranizację „JLA”. Pierwszą wersję scenariusza napisali Kieran i Michele Mulroney (Mirrors). Warnery uznały, że jest ona w dechę i szukają już reżysera.

W przypadku obu ekipowych adaptacji, głównym problemem dla twórców jest to, których z tłumku bohaterów zostawić w filmie. Wielu z nich ma własne występy (Spider-Man, Wolverine czy Hulk z „Avengers” – a niedługo też Thor, a nawet Ant-Man, do którego przymierzają się twórcy Hot Fuzza; z „JLA” – Superman i Batman).

A jeżeli już pojawią się ci bohaterowie, czy grać ich mają ci sami aktorzy? Questions, questions…

Komenty FB

komentarzy

Komercha

1 Komentarz na Nowość: ekranizacje komiksów!!!

  1. Zwracam uwage ze na obrazku widac liczne Darth Droidthory

Dodaj komentarz