Goonies 2 – niestety!

Cała naprzód, ku nowej przygodzie!

Parę miesięcy temu wytwórnia Warner Bros. powołała do życia firmę Warner Premiere, której zadaniem jest masakrowanie klasyków kina poprzez produkcję ich kontynuacji prosto-na-DVD. Na pierwszy ogień poszły takie tytuły jak Beetlejuice 2, Lost Boys 2: The Tribe, a obecnie Goonies 2, sequel topowego dziecięcego (?) filmu lat ’80.

Nie cieszy to Richarda Donnera, reżysera Goonies jedynki. Donner od 20 lat toczył batalię o realizację porządnej części drugiej, po to tylko by zobaczyć ją teraz sprowadzoną do pozycji drugorzędnego tytułu video.

Warner może teraz do woli trzaskać znikomobudżetowe sequele swoich kultowych filmów z lat ’80 – po 20 latach wygasają prawa pierwotnych reżyserów do udziału w produkcji (Gremlins 3?) i WB zamierza z tego korzystać bez żenady.

Donner planował nakręcić część drugą z pierwotną obsadą Goonies (polecam videokomentarz na DVD, jeśli ktoś chce zobaczyć jak teraz wyglądają – dziw bierze, że niektórzy z nich w ogóle byli kiedyś młodzi) i grupą nowych bachorów. Bachory te miały być bywalcami sklepu z elektroniką, którego właścicielem byłby Data (Chinol z G1). W wyniku różnych przygód grupa młoda miała połączyć swe siły ze starą.

Niestety, chyba tej historii nie zobaczymy.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

1 Komentarz na Goonies 2 – niestety!

  1. dlaczego niestety? wiadomo,że wyszłaby wiocha…

Dodaj komentarz