Man of Steel

  • This topic is empty.
Viewing 6 posts - 31 through 36 (of 36 total)
  • Autor
    Posty
  • #6074
    Badus
    Participant

    Ot, w przypadku technologii Kryptona trzeba przyjąć, że Osobliwość u nich nie nastąpiła i osiągnęli już szczyt szczytów np. duszę Super Papy na pendrajwie 😀

    #6075
    Bezel
    Participant

    [quote][b]CallmeSnake napisał/a:[/b]
    Arthur C. Clarke napisał kiedyś opowiadanie, w którym żyjąca w przyszłości ludzkość w pewnym momencie doszła do wniosku, że wynaleziono już wszystko co tylko się dało i teraz ni ma już w tym temacie nic do roboty więc nauki ścisłe zamieciono pod dywan a umysły ścisłe ( w większości ) zajmowały się od teraz pierdołomi typu filozofia czy sztuka 🙂 Mówiąc krótko rozwój technologiczny zatrzymał się w miejscu na conajmnej kilkaset lat i tylko przypadkiem jednemu faciowi udało się to odkręcić. Tyle, że faktycznie na Kryptonie nauka ma się raczej dobrze :/
    P.S należy za to pamiętać, że Jor-El raczej wiedział, że na planecie, na którą wysyła syna jest porzucony 18 tys lat temu statek i widocznie zapisał swoją świadomość w starszym formacie plików :)[/quote]

    Cóż, Lem przedstawił kiedyś w swojej "Wizji lokalnej" podobne zagadnienie. Ultra zaaw. cywilizacja Encjan była tak rozwinięta naukowo, że trzeba było stworzyć tzw. "Nauki wgłobieniowe -gdy uczonym wiadomo, iż pewne dane i odkrycia uległy już przyswojeniu, atoli nie wiadomo, gdzie tych danych szukać, rozpoczynają się wyprawy w głąb nauki, czyli wgłobieniowe. (..)" 😀

    Poza tym nie sądzę, żeby jakakolwiek dana cywilizacja techniczna typu kryptońska, zatrzymała się kiedykolwiek w rozwoju, chyba, że w wyniku globalnej wojny atomowej. Mnie najbardziej zdziwiło, że przy całej swojej zaaw. technologi padły im te kolonie.

    #6076
    CallmeSnake
    Member

    [quote]Mnie najbardziej zdziwiło, że przy całej swojej zaaw. technologi padły im te kolonie.[/quote] Pachnie mi to jak główny wątek przyszłego sequela, czyli "coś" co rozwaliło kryptońskie kolonie będzie teraz chciało zaciupać Supka 😉

    #6077
    Badus
    Participant

    [quote]"coś" co rozwaliło kryptońskie kolonie[/quote]

    Może Brainiac? ;]

    #6095
    Bezel
    Participant

    Pif, paf i po sprawie:

    [url]http://www.youtube.com/watch?v=CjSNLmb0Ndw[/url]

    #6113
    M
    Member

    Największą bolączkę miałem ze sceną na Arktyce – Supek gada z hologramem, ten pokazuje mu strój – cięcie. Supek wychodzi ubrany w strój, ogolony itp 😉 Na szczęście potem następuje mega zajebista scena pierwszego lotu gdzie Supek reaguje jak każdy by reagował – bananem na twarzy 🙂

Viewing 6 posts - 31 through 36 (of 36 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.