Serenity – Collector's Edition!!!

Jossa Whedona na Zakazanej Planecie przedstawiać nie trzeba. Zakładam, że podobnie jest z serialem SF Firefly i jego kinową kontynuacją Serenity. Powiedzmy tylko, że Firefly błyskawicznie zostało kultową serią – pomogło w tym niewątpliwie skasowanie serialu już w połowie pierwszego sezonu.

Tę niesprawiedliwą kasację porównywano do niespodziewanego zakończenia Farscape’a na Sci-Fi Channel. Warto pamiętać, że Farscape do kultowości potrzebował aż dwóch sezonów (skasowany po czterech), Whedonowi i jego produkcji wystarczyło kilka pierwszych odcinków – taka była siła, oryginalność i atrakcyjność serii.

Niestety w parze z oryginalnością western space opery, nie szła oglądalność – dość niska wśród amerykańskich gówniarzy. Na ekranie było za mało cycków, kopów i tektury, a Whedon był na tyle bezczelny, że stworzył universum bez obcych. Wśród targetu PG-13 to nie przeszło a biorąc pod uwagę koszta pojedynczego odcinka FOX bez skrupułów pożegnał się z Whedonem. Na osłodę pozostała zdobyta nagroda Emmy i kilka nowych odcinków, które ukazały się już potem tylko na DVD, sprzedanym zresztą w rekordowym, ponad półmilionowym nakładzie.

Artykuł o fenomenie Firefly mam w planach na później, w tej chwili ważniejszy jest news, iż 21 sierpnia Universal wydaje 2 płytowe Serenity – Collector’s Edition. Co na płycie:

– 6:45 minut nowych scen,
– 4-minutowa wycieczka po pokładzie Serenity, gdzie za rączkę poprowadzi załoga,
A Filmmaker’s Journey, czyli od pomysłu aż na duży ekran. Historia powstawania Serenity trwająca 19:49 minut,
The Green Clan, czyli Jack Green i jego ekipa,
Sci-Fi Inside, 22-minutowa pogadanka Adama Baldwina o serialu, o filmie i zapewne o satysfakcji jaką mieli z nakręcenia Serenity,
– Session 416, krótka sesja terapeutyczna z River,
– komentarze Whedona, Nathana Filliona, Adama Baldwina, Summer Glau oraz Rona Glassa.

Dodatkowo kolekcjonerskie wydanie Serenity zawiera wszystkie extrasy z poprzedniego takie jak usunięte sceny, Re-lighting The Firefly – rzecz o przenoszeniu serialu na ekran kinowy, przedmowę Whedona, Future history: The story of Earth that was oraz What’s in A Firefly.

I jeszcze dane techniczne:
– Obraz 2.35:1 anamorficzny,
– Audio Dolby Digital 5.1 i DTS 5.1 (i to właściwie jedyna różnica w porównaniu ze zwykłym 2-dyskowym wydaniem R2 i R4… naciągacze – Cmdr JJA)

Gdy 2-płytowe Serenity wyląduje na mojej półce napiszę więcej… I jeszcze na koniec: całość kosztuje ok. 27 dolców. A oto tzw. cover:

Komenty FB

komentarzy

Komercha

1 Komentarz na Serenity – Collector's Edition!!!

  1. no to będzie co ssać z amazona.

    wielbię cię za tego newsa. firefly ładnie na półce leży, tuż obok serenity. teraz czas na coś ekstra.

    to jedyny serial sci-fi, który wessał moją lepszą połowę.

    i bardzo proszę o arta…

Dodaj komentarz