Reply To: buractwo w Aliens

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy buractwo w Aliens Reply To: buractwo w Aliens

#743
Atue
Participant

Na 90% Twoich zarzutów są sensowne odpowiedzi. Skupie się na wybranych:

>>>>po pierwsze – schodzenie do gniazda w pojedynkę, gdy ma się tykającą bombę termojądrową z 20. minutowym zapłonem pod nogami, a z góry, przodu i wszędzie indziej grozi atak chmary alienów, jest albo szaleństwem, albo głupotą

To świadczy o tym że Ripley jako "matka" jest gotowa do popełnienia szaleństwa aby obronić swoją "córkę". CZYŻ TO NIE JEST PIĘKNE???????? Zwłaszcza że przez cały film Cameron umiejętnie buduje te relacje między Newt a Ripley.

>>>>Poza tym Ripley nie miała kompetencji, i mimo, że była najbystrzejsza w zespole, to "obsługiwać" karabin pulsacyjny (bo przecież nie strzelała – nie mówiąc już o obsłudze granatnika i miotacza ognia) nauczyła się w 10. minut kilka godzin przed całą akcją.

Nie wiemy czy w 10 minut. Mogła w ciągu pół godziny. Faktem jest że była bystra i umiała obsługiwać bardziej skomplikowane urządzenia.

>>>>IMHO jakby tak trzymała rzeczywisty karabin, to prawdopodobnie albo by sobie zwichnęła rękę, albo w najlepszym razie by się ładnie okręciła woków własnej osi. A przynajmniej nie byłoby mowy o celnym i tym samym skutecznym ogniu.

Mówimy o przyszłości. Cholera wie co ona przyniesie.

>>>>po drugie i przedostatnie – to bardzo kontrowersyjne jest jak się królowa dostała na Sulaco. Gdzie ona się tam w DROPSHIPie schowała, to nadal pozostaje dla mnie zagadką. pomijam fakt, ze weszła do windy, nacisnęła guzik i zjechała na właściwe piętro.

Tu trochę racji masz ale można to wytłumaczyć faktem iż w wyniku alarmu wszelkie windy zostały przekierowane na platformę startową. A królowa dostała się na Dropshipa i już 😉

1.

Wszystkie twoje zarzuty wynikają z błędnego założenia. Nie wiemy czy to APC miało uniwersalny charakter. Bo po co? Sztab miał dane o planecie, podłożu czy koloniści wybudowali drogi czy nie itp. Dali ekipie Gormana taki sprzęt i uznali że to im wystarczy. Nawet jeśli pojawiły by się nieprzewidziane trudności (koloniści rozbiegli by się po planecie) to można było do nich bez problemu dotrzeć Dropshipami. Tyle.

>>>>nie dość, że nie wiem, co tam Ripley mogłaby zobaczyć podczas jazdy, to jeszcze oprócz tego powinno tam być pancerne, zbrojone szkło

Obcy potrafią się przebić przez stalowe drzwi więc nie wiem czemu nie przez zbrojone szkło.

2. >>>>"Oddział USMC kontra stado Obcych", a na końcu "Jeden kontra Wszyscy".

O widzisz tutaj mamy zasadniczą różnicę między Cameronem a Gilerem. Ten pierwszy przechodzi płynnie wręcz z mistrzowskim zacięciem od jednej konwencji do drugiej. Wszystko ma swoje uzasadnienie w grze aktorskiej, dialogu itp.

3.

>>>>Ripley strzelająca z biodra, gdy parę godzin wcześniej Hicks pokazywał jej jak krowie na rowie, że broń trzyma się opartą o ramie dwiema rękami celując muszką/szczerbinką.

To że uczą że w centrum miasta jeździ się do 60 km/h nie znaczy że wszyscy tak jeżdżą. Czepiasz się.

4.
>>>> jak oni budują ten reaktor, że uszkadzając system chłodzący wywołuje się eksplozję termonuklearną?

Mogło być wiele przyczyn. Nie znamy szczegółów wypadku, jakie podzespoły przestały funkcjonować itp. Najgorsze jednak było to że nie miał się tym kto zająć. Tutaj już czepiasz się.

5.

>>>>Cameronowski oddział Marines to był jakiś niedorobiony. Niezdyscyplinowany

Oto chodziło. Cameron chciał aby wszystko miało swój "Wietnamski" wydźwięk. Misja na LV426 to nie miała być nawet misja policyjna tylko dezynsekcja.

>>>>Trzeba było się wycofać i dozbroić, a nie dawać Łerzbowskiemu na garba chlebak z amunicją

A po co? Przecież do tej pory nie spotkali żadnego wroga.

>>>>nie pisząc już o Hudsonie, który nie wiem skąd się urwał, z choinki chyba – taki człowiek nie przeszedłby testów psychologicznych i odsunięty z dala od pierwszej linii przygotowywałby zupki chińskie w kantynie.

Facet miał spełniać w filmie taką rolę jak Lambert w Alienie (słabe ogniwo). To jeszcze raz powtarzam ma związek z modelowaniem drużyny na wzór Wietnamski.

7.

>>>>jeszcze (d)o Marines i amunicji. Było 2. żołdaków z miotaczami, reszta chyba miała naostrzone kije i ostre odzywki

Miotacze mieli Frost, Dietrich i Wierzbowski do tego Frost oddał swój Apone'owi a miał przy sobie pistolet, Hicks shotguna a Drake i Vas byli uzbrojeni. Jedynie Hudson i Crowe byli pozbawieni broni.

>>>>>Dlaczego Ferro – po całej akcji z wysadzaniem APC – wylądowała na niepewnym taktycznie obszarze z pałętającymi się wokół wraży monster?

To można tłumaczyć na wiele sposobów ale myślę że najlepiej to wytłumaczyć faktem iż Gorman uznał teren za zabezpieczony a Obcych jak narazie stwierdzono tylko i wyłącznie w procesorze atmosferycznym.

8. A skąd wiesz że nie było impulsu? Skąd wiesz że Dropship nie został przed nim zabezpieczony. To by miało sens

9. Nadajnik z anteną był na APC. Hudson to wyraźnie stwierdza i dodaje że został zniszczony. Miało to sens. APC był jednostką opancerzoną, która wiele wytrzyma.

Nie ma sensu się na siłe dopatrywać bullshitów gdzie ich nie ma. Tyle.