Reply To: Man of Steel

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy Man of Steel Reply To: Man of Steel

Bezel
Participant

[quote][b]globus napisał/a:[/b]
To ja proponuję jeszcze pokazać jaja i zlikwidować pedalską pelerynkę Supermanowi! I jako ukłon w stronę realizmu likwidujemy latanie i inne imba umiejki. Niech będzie sobie silny, ale w rozsądnych granicach, może dość daleko skakać i w miarę szybko biegać. Tym sposobem możemy na gnój wywalić kosmiczne pochodzenie, bo już nie ma ku niemu potrzeby, niech będzie od razu z Kansas. Albo może z Kaliforni? Hmm.. Wtedy mógłby rwać dupeczki na lewo i prawo, byłoby co oglądać. (Ksywa 'Sup, man?')[/quote]

Hmm… brzmi ciekawie, ale peleryna u Supcia ma charakter symboliczny (majestat, potęga itd.). Ja bym tam prędzej zlikwidował laser w oczach, który jest komiczny. Kosmiczne pochodzenie bym zostawił, a podobieństwo mieszkańców Krytpota i Ziemi można by wytłumaczyć, iż Ziemia to taka zapomniana kolonia Kryptonu. Siłę i szybkość wyjaśniłbym inżynierią genetyczną i babraniem w kościach (wiem, zalatuje Wolverinem ;)). Co do latania, skoro Superman to przedstawiciel ultra zaaw. technologicznie rasy jego umiejętności lotnicze można wytłumaczyć jakimś techno gadżetem, typu: "generator wirtualnych kwantowych cząstek o ujemnym przyciąganiu, który pozwala na lewitacje w obrębie ziemskiej magnetosfery". 🙂

[quote]Batmanowi zlikwidujmy te śmiszne uszka, no i kolor można zmienić, bo co on na pogrzeb zawsze idzie? Zaszalejmy! Jeśli zrobić tak, żeby jego rodzice żyli, to można olać całą tą żałobę, bo już Superman nie ma rodziców, wystarczy sierot w ekipie. I jeszcze żeby było jakoś tak nowocześnie i aktualnie, to Bruce zbankrutował, bo kryzys.[/quote]

Nie no, przecież wiadomo, że w "uszkach" gacek trzyma sprzęt video-audio (noktowizja i imba słuch). A śmierć rodziców Bruca Wayna to świętość, to tak jakbyś nakręcił film w którym Jezus nie umiera na krzyżu. 😉

[quote]Z Flashem też przypał, bo kto to widział tak szybko biegać? Oglądałem Olimpiadę i wiem ile można wycisnąć na setkę. Najszybsi są murzyni, więc i Flash z automatu jak ma być to szybki musi być murzynem.[/quote]

Świetny pomysł! Można by to wytłumaczyć anomalni w kodzie genetycznym naszych przodków z Czarnego Lądu którzy w czasach prehistorycznych ścigali swoją zdobycz po sawannach.

[quote]Aquaman też nudziarz, bo tylko woda i woda. Może żeby był bardziej ludzki i taki złożony to zróbmy, że nie umie pływać? To byłoby pole do popisu samoumartwiania![/quote]

Cóż niech Aquaman niechaj będzie genetycznym mutantem (albo naukowcem który skrzyżował swoje DNA z przedstawicielami fauny morskiej) ze skrzelami, pracującym jako oceanograf i eko-terrorysta który brzydzi się zanieczyszczeniem Ziemi i jej oceanów (vide ciepła kałuża w której narodziło się życie), który pod wpływem traumatycznego przeżycia staje po stronie dobra.

[quote]Jak daleko można posunąć się w unowocześnianiu, modyfikowaniu, poprawianiu i dostosowaniu zanim przestanie to mieć coś wspólnego z oryginalną ideą?[/quote]

Jak najdalej! 🙂