Reply To: Star Trek: W ciemności

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy Star Trek: W ciemności Reply To: Star Trek: W ciemności

Badus
Participant

Film jest dokładnie taki, jakiego można było się spodziewać po zapowiedziach. Absolutnie nie daje nic więcej ponad to, co zostało zaprezentowane w poprzedniej części, ale broń [i]boshe[/i], bym traktował to jako zarzut.
Kosmos, statki, bitwy, naparzanki, emocje – wszystko zostało przedstawione na więcej niż dobrym, rzemieślniczym poziomie. O Treku nie mam zielonego pojęcia i może dlatego bardzo dobrze bawiłem się na obu filmach, gdyż nie gryzły mnie jakieś nerdofanatyczne uprzedzenia wobec wariacji Adamsa.
Dużym plusem jest występ Khana – aktor idealnie nadawał się do przelujczej roli i stanął na wysokości zadania. Problem w tym, że równie dobrze mógłby się naprawdę nazywać John Harrison i nic by to filmowi nie zmieniło. Ot, typ nazywa się Khan, ale jest to niewiele więcej ponad mrugnięcie okiem do fanów.
Dziwnie wyszedł Kirk, bo cały czas miałem wrażenie, że pomimo robienia go na główną postać, to jego występ jest tłumiony przez dużo ciekawszego Spocka (nawet pomijając wątek Uhury) i przekozackiego Sherlocka. Z pomniejszych postaci Super Glina dostał sympatyczną i mini-kultową rolę. Duży plus.
Tak jak po Treku z 2009 odczuwałem lekki niedosyt tematu, tak po tym filmie byłem w pełni usatysfakcjonowany i naprawdę jest niewiele rzeczy, do których mógłbym się przypierdzielić. O 3D się nie wypowiem, bo na całe szczęście udało mi się dotrzeć na seans w jedynym słusznym dwuwymiarze.

[i]Ps. Prywata – moje obszerniejsze wrażenia z filmu możecie znaleźć na sweet blogasku, o [b][url=http://gramyse.com/star-trek-recenzja/]tutaj[/url][/b][/i]